Pomarańczowa kanonada w Piasecznie. Czas na lidera

Futbolistki Królewskich Płock wygrały wyjazdowe spotkanie z GOSiR II Piaseczno, strzelając aż siedem goli. To rekord w tym sezonie.
Trzecioligowy zespół z Płocka jesienią przegrał u siebie 1:2, teraz nadszedł czas rewanżu. Wiosną spisuje się bardzo dobrze, wygrał cztery z pięciu spotkań.

W Piasecznie okazało się, że tym razem rezerwy gospodyń nie będą zbytnio wzmocnione zawodniczkami z Ekstraligi. Pomarańczowe z Płocka już po kilku minutach prowadziły 1:0 po pięknym strzale z ok. 30 metrów w wykonaniu Dagmary Świt. Przyjezdne miały zdecydowaną przewagę, do przerwy strzeliły jeszcze trzy bramki, w tym dwie znów po imponujących strzałach z dystansu.

Wynik 4:0 sprawił, że w drugiej połowie trener Adrian Piankowski mógł desygnować do gry wszystkie zawodniczki rezerwowe. To nie zmieniło sytuacji, płocczanki panowały na boisku, strzelały kolejne bramki.

Futbolistki z Piaseczna zdobyły honorową bramkę przy stanie 0:6, ale ostanie słowo należało do płocczanek - trzeciego swojego gola strzeliła Dagmara Świt. Mecz zakończył się wynikiem 7:1, to najwyższe zwycięstwo Królewskich w tym sezonie.

- Skutecznie atakowaliśmy bokami, straszyliśmy z dystansu, wbiegaliśmy z głębi pola. Dwie bramki padły po stałych fragmentach, co nam się raczej nie zdarza - podkreślił szkoleniowiec Królewskich.

Zespół z Płocka awansował na czwarte miejsce w trzeciej lidze mazowieckiej. Prowadzi Wilga Garwolin przed Loczkami Wyszków i Ostrovią Ostrów Mazowiecka. W następnej kolejce w niedzielę 8 maja o godz. 14 Królewscy zagrają na stadionie miejskim z prowadzącą w tabeli Wilgą.

GOSiR II Piaseczno - Królewscy Płock 1:7 (0:4)

Bramki: Dagmara Świt trzy (6., 27., 73.), Daria Nowak dwie (39., 47.), Julia Mikołajewska dwie (25., 68.)

KS Królewscy: Marta Hućko - Klaudia Stradomska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska - Dagmara Świt, Klaudia Łyzińska (65. Dominika Janicka), Daria Kusa - Aleksandra Kujawska (43. Wiktoria Wiączek), Alicja Jankowska (58. Olga Kamińśka) , Daria Nowak