Petra szykuje się na turniej w Salonikach. W jakim składzie zagra?

Piłkarze ręczni plażowi BHT Auto Forum Petra zagrają w finałowym turnieju European Beach Handball Tour w Salonikach (20-22 maja). - Dopinamy rzeczy związane z wyjazdem do Grecji, ciężko trenujemy. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy powtórzyć sukces z Wysp Kanaryjskich - mówi kapitan Petry Adrian Fiodor.
Przypomnijmy, że w listopadzie na turnieju mistrzów, który odbył się Wyspach Kanaryjskich, Petra w pięknym stylu wywalczyła trzecie miejsce.

W finałach EBT w Salonikach udział weźmie 10 zespołów męskich i żeńskich. - W niedzielę zagramy turniej towarzyski na płockiej Sobótce, dzień później lecimy do Grecji, gdzie weźmiemy udział w turnieju przygotowawczym do finałowych rozgrywek - dodaje prezes Petry Artur Niesłuchowski.

Rywalami płocczan w fazie grupowej będą: serbski BHC 2areg, chorwackie Detono Zagreb i BHC Sesvete oraz rosyjski BHC SKKM-Ekaterinodar. - Faworytami są Rosjanie - zaznacza Adrian Fiodor. - Są jedną z najbardziej doświadczonych ekip na plażowych boiskach, wielokrotni finaliści turnieju. Rok temu zajęli drugie miejsce, triumfowali na Wyspach Kanaryjskich. Bardzo mocne jest Detono, z którym udało nam się wygrać na Wyspach Kanaryjskich w meczu o trzecie miejsce. Ale pojedynek był bardzo zacięty. Niewiadomą są Serbowie, z którymi jak dotąd nie mieliśmy okazji zagrać. Wiemy, że w tym zespole jest kilku reprezentantów tego kraju, co sprawia, że będą wymagającym rywalem. Nie będzie to łatwy turniej. Aby osiągnąć dobry rezultat, musimy wspiąć się na wyżyny umiejętności. Jedziemy tam walczyć. Bardzo chcielibyśmy powtórzyć sukces z listopada, kiedy to na Wyspach Kanaryjskich wywalczyliśmy trzecie miejsce w Europie.

W jakim składzie Petra wystąpi w Grecji? Pod znakiem zapytania stoi występ aż trzech zawodników. - Adrian Fiodor, który na co dzień występuje w zespole I ligi Meble Wójcik Elbląg, walczy o awans do Superligi - tłumaczy Artur Niesłuchowski. - Z kolei Łukasz Niedzielak walczy ze swoją drużyną MKS-em Poznań o utrzymanie w I lidze. Podobnie, jak w przypadku Adriana, o tym czy pojedzie do Grecji zależy od wyników ostatnich spotkań. Trzecim nieobecnym może być nasz wlotek Kacper Adamski, który leczy kontuzję pleców. W jego przypadku czekamy na decyzję lekarzy. Mamy szeroką kadrę, w przypadku absencji któregoś z zawodników w rezerwie pozostają nasi zdolni młodzieżowcy.

Mecze turnieju finałowego EBT 2016 będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie turnieju. Pierwsze spotkanie Petra rozegra w piątek o godz. 11. Mistrzowie Polski w piłce ręcznej plażowej pojadą do Grecji dzięki wsparciu sponsora tytularnego, firmy Auto Forum - Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen, Mercedes, Skoda i Hyundai, firmy Solumus, Kicpak oraz płockiego Urzędu Miasta.

Szeroki skład Petry na turniej w Grecji:

Adrian Fiodor, Artur Niesłuchowski, Tomasz Wiśniewski, Filip Koper, Miłosz Rupp, Łukasz Niedzielak, Adrian Turkowski, Marcin Miedziński, Kacper Adamski, Jakub Moryń, Jarosław Suski, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Michał Kwiatkowski, Konrad Koper