Sport.pl

Możesz zostać Mustangiem. W sobotę trening dla chętnych

Zainteresowani trenowanie futbolu amerykańskiego mogą się sprawdzić podczas naboru do drużyny Mustangów. A dzień później o czołową ósemkę w Polsce powalczą juniorzy płockiego klubu.
W Mustangach trenuje ok. 50 osób w różnym wieku, mile widziani są kolejni zapaleńcy futbolu amerykańskiego. W sobotę 8 października o godz. 11 klub organizuje kolejny nabór. - Zapraszamy chętnych w wieku już od lat 14 na orlik przy SP nr 21 w Płocku - mówi Paweł Kęsy, trener Mustangów. - Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy i dawkę dobrej energii.

W niedzielę sympatycy Mustangów będą mogli obejrzeć w akcji zespół juniorów do lat 17, walczący w ósemkach. Podczas pierwszego turnieju grupy północno-wschodniej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego J-8 płocczanie pokonali Warsaw Sharks 24:12 i Lowlanders Białystok 30:20.

W niedzielę o godz. 10 na sztucznym boisku na stadionie Wisły zmierzą się w kluczowym pojedynku z Warsaw Eagles. W innym meczu Lowlanders zagrają z Sharks, później zaplanowano mecze o trzecie i pierwsze miejsce w grupie.

Z pięciu grup awansują zwycięzcy i trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem, płocczanie mają ogromną szansę.

Świetnie w ósemkach poczynają sobie w tym sezonie także seniorzy. Wygrali do tej pory wszystkie mecze. W weekend w Warszawie pokonali Wizards 40:6 oraz OldBoys 26:6. Tym samym awansowali do turnieju finałowego, który 23 października zaplanowano w Płocku.

- Doceniamy klasę rywali, ale w naszym zasięgu jest nawet złoty medal - zapowiada Paweł Kęsy.

Więcej o: