Szczypiorni軼i Wis造 z Pucharem Polski

Nafciarze po fantastycznym meczu pokonali Vive Kielce 33:29 (14:14). To ju dziesi徠y triumf p這cczan w tych rozgrywkach.
Hala w Mielcu, gdzie rozgrywany by fina, ju na dwie godziny przed pojedynkiem wype軟ia豉 si kibicami. Najwi瘯sze wra瞠nie robili kibice nafciarzy, kt鏎zy przecie do Mielca mieli najdalej. Na hali rozbrzmiewa charakterystyczny d德i瘯 b瑿na i gromkie okrzyki "Wis豉!". Do ponad dwustuosobowej grupy kibic闚 kilkana軼ie minut przed meczem do陰czy specjalny autokar z p這ckimi VIP-ami: od wiceprezydenta Piotra Kubery po Adama Mieczykowskiego, szefa orkiestry, wszyscy obowi您kowo w niebieskich koszulkach "M鎩 P這ck - moja Wis豉" i w niebiesko-bia這-niebieskich szalikach. Fani Wis造, zesp馧 z kilkusetosobow grup kibic闚 z Kielc, stworzyli fantastyczn atmosfer, kt鏎a pozwoli豉 zawodnikom obu dru篡n rozwin望 skrzyd豉.

Od pierwszych minut na parkiecie trwa豉 twarda, wyr闚nana m瘰ka walka, w kt鏎ej prym wiedli bramkarze. Rafa Bernacki z Vive, a w szczeg鏊no軼i Marcin Wichary z Wis造 wspinali si na wy篡ny swoich umiej皻no軼i. To oni po wspania造ch interwencjach b造skawicznie wprowadzali pi趾 do gry, czym podkr璚ali tempo i emocje. Obie dru篡ny na cios odpowiada造 ciosem. Ale w miar up造wu czasu to Wis豉 zacz窸a przewa瘸. 安ietna obrona i nieust瘼liwo嗆 w ataku pozycyjnym i skuteczne rzuty m.in. Micha豉 Zo這tenki i 鈍ietnie wprowadzaj帷ego si do gry Sebastiana Rumniaka dawa造 nadziej na to, 瞠 Wis豉 ogra Vive. Kielczanie potrafili doj嗆 Wis喚, doprowadzi do remisu, ale ani razu - poza pocz徠kiem - nie wyszli na prowadzenie. Wszyscy zawodnicy Wis造, bez wyj徠ku, grali zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie. - Trudno by這by mi wyr騜ni kogokolwiek, bo m鏬豚ym kogo skrzywdzi. Nawet zawodnicy, kt鏎zy weszli w ko鎍闚ce, parli do przodu i tak jak Alosza Szyczkow, chcieli zdoby bramk - m闚i po meczu trener Bogdan Zaj帷zkowski.

Ostatni kwadrans to ju zdecydowana przewaga p這ckich szczypiornist闚. 砰wio這wy doping wzmaga si z ka盥 chwil. Tak jak pewno嗆 wicemistrz闚 Polski, 瞠 za kilkana軼ie minut po raz dziesi徠y w historii zdob璠 dla Wis造 Puchar Polski. Jak nigdy 篡豉 te 豉wka rezerwowych, kt鏎a pod koniec zacz窸a bawi si w wodzirej闚, zach璚aj帷 kibic闚 Wis造 do jeszcze wi瘯szego dopingu. Nafciarze byli wielcy. Gracze Vive musieli przyzna, 瞠 wygra zesp馧 zdecydowanie lepszy.

- Dzi瘯uj ca貫j dru篡nie za walk. Dzi瘯i ich pomocy i ja dobrze broni貫m. Wygra zesp馧, kt鏎y walczy do ko鎍a - cieszy si Marcin Wichary, wybrany MVP wielkiego fina逝.

- Dzisiaj i 鄴販i i niebiescy stworzyli fantastyczne widowisko - powiedzia trener Zaj帷zkowski.