Wisła zdobywa Gorzów i wygrywa 5:0!

Właściwie ten mecz decydował o być albo nie być Mirosława Jabłońskiego w Wiśle. Ostatnie dwie porażki płocczan z Flotą i Dolcanem, a zwłaszcza styl, w jakim zostały osiągnięte, wołał o pomstę do nieba. Tymczasem nafciarze jakby wyczuli, co się dzieje i zagrali koncertowo, gromiąc w Gorzowie GKP 5:0 (2:0)
Tego się chyba nikt nie spodziewał. Przecież nafciarze ostatnio grali brzydko i nieskutecznie. Tymczasem w Gorzowie na boisku pojawił się zupełnie inny zespół z Maciejem Wyszogrodzkim i Marjanem Jugoviciem w podstawowym składzie. A gdy do tej dwójki dodać jeszcze Kamila Majkowskiego (zastąpił Wyszgordzkiego w drugiej połowie), to niespodziewana mieszanka wybuchowa gotowa.

Właściwie od samego początku płocczanie byli zespołem. Bardzo dobrze grali piłką. Ich akcje były szybkie, grane z klepki. Wszystko im wychodziło, jak jeszcze nigdy. Szczególnie mogli się podobać wszędobylski Adrian Mierzejewski i popisujący się rajdami Wyszogrodzki. Przy takim początku i gole musiały paść szybko.

Już w 4. min Mierzejewski popisał się mocnym i co najważniejsze dokładnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Dla Jugovicia skuteczny strzał główą był czystą formalnością. Druga bramka to właściwie też zasługa Mierzejewskiego. Pomocnik Wisły rozpoczął akcję, po której na bramkę gospodarzy strzelał Bartosz Wiśniewski. Dawid Dłoniak zdołał jeszcze odbić piłkę, ale przy dobitce Wyszogrodzkiego był już bezradny.

A pozostałe gole to już popis Majkowskiego i Jugovicia. W 64. min ten pierwszy przejął piłkę w środku pola i popędził na bramkę. Potem już tylko celnie uderzył w długi róg. Jugović w 84. min błysnął techniką. Po podaniu Majkowskiego przejął piłkę, minął dwóch rywali i gola zdobył zakładając bramkarzowi "siatkę". Trzy minuty później Serb zrewanżował się koledze, który przelobował Dłoniaka.

GKP Gorzów Wlkp - Wisła Płock 0:5 (0:2)

Bramki

Wisła: Jugović (4. i 84.), Wyszogrodzki (39.), Majkowski (64. i 87.)

Sędziował Michał Mularczyk (Łódź)

Widzów ok. 2000

Składy

GKP: Dłoniak - Michalski, Gaca, Więckowski, Sudoł CZ - Łuszkiewicz (63. Szałas), Sawala (73. Maliszewski), Kaczmarczyk, Kaczorowski - Ruskul (46. Ziemniak), Drozdowicz;

Wisła: Melon - Żytko, Belada Ż, Jarczyk, Chwastek - Sielewski, Krzyżanowski (46. Kowalski), Mierzejewski (81. Grudzień), Wyszogrodzki (59. Majkowski) - Wiśniewski, Jugović.