Chojnoska pobiła mistrzynię świata

Trzy zwycięstwa i trzy porażki - to dorobek zawodników płockiego Centrum Sportów Walki uzyskany podczas 6. edycji Międzynarodowej Ligi A-1, Muay Thai i K-1 Rules. Jedną z najładniejszych walk stoczyła Marta Chojnoska, która pokonała kaliszankę Annę Sikorę.


To była najładniejsza kobieca walka rozegranej w Kaliszu ligi. Chojnoska z Sikorą (Arkadia Kalisz) biły się w kategorii wagowej 57 kg w formule K-1. Płocczanka pokonała aktualną mistrzynię świata w K-1 jednogłośnie na punkty. Do tej pory w lidze obie spotkały się trzykrotnie, Chojnoska zwyciężyła po raz pierwszy.

Kolejne zwycięstwo zaliczył Sebastian Borowski (muay thai, 75 kg). Podopieczny Marcina Różalskiego - także jednogłośnie - wygrał z Dominikiem Stradomskim (Arkadia). Był jeszcze niezwykle emocjonujący, bratobójczy pojedynek reprezentujących CSW, ale na stałe trenujących we Włocławku i Lipnie, Tomasza Straszewskiego z Przemysławem Stasińskim. Obaj po raz pierwszy stanęli w ringu, obaj walczyli ostro, żaden się nie oszczędzał. Ostatecznie wygrał pochodzący z Włocławka Straszewski.

Niestety swoje walki przegrali Justyna Grzywaczewska z Vanessą Nogay, Mariusz Kamiński z Sebastianem Banasikiem (Akademia Sportów Walki Warszawa) i Piotr Woźnicki z Bartłomiejem Kubiakiem (Arkadia).