Wis豉 wraca z Niemiec na tarczy

Podopieczni Flemminga Olivera Jensena w niemieckim Sparkassen Handball Cup rozegrali trzy spotkania, z kt鏎ych wygrali tylko jedno.
P這cczanie turniej rozpocz瘭i pora磬 z TSV Dormagen 24:30. Po tym spotkaniu zrehabilitowali si pokonuj帷 dru篡n gospodarzy ThSV Eisenach r騜nic 10 bramek 37:27. Wtedy nafciarze awansowali na drugie miejsce w tabeli drugiej grupy i mieli ogromn szans na gr w p馧fina豉ch turnieju. Jedynym warunkiem by這 pokonanie minimum dwiema bramkami lidera grupy TSV Hannover.

Ale tak samo jak wicemistrzowie Polski TSV liczy na awans do dalszych rozgrywek. Hannover odkry wszystkie s豉bo軼i naszej dru篡ny i od pocz徠ku spotkania pokaza, 瞠 tanio sk鏎y nie sprzeda. Zesp馧 Franka Carstensa wielokrotnie zmusza p這cczan do b喚d闚, kt鏎e b造skawicznie zamienia na bramki. W 10. min Wis豉 przegrywa豉 ju 3:7, a do przerwy 8:17.

Druga po這wa nie przynios豉 瘸dnych zmian. W 41. min przewaga zespo逝 z Bundesligi by豉 nie do odrobienia, a co gorsza - wci捫 ros豉. Wis豉 przegrywa豉 11:25. Ostatnie 10 minut spotkania by這 gwo寮ziem do trumny naszych szczypiornist闚, kt鏎zy ostatecznie przegrali 21:32, a TSV spokojnie awansowa do p馧fina堯w.

Na tym jednak nie koniec mecz闚 kontrolnych nafciarzy. W dniach 20-23 sierpnia zagraj w grupie A z Meshkovem Brze嗆, ZTR Zaporo瞠m, ASG Ahlenerem, Zag喚biem Lubin i 奸御kiem Wroc豉w podczas Memoria逝 Jerzego Klempela w Dzier穎niowie.

TSV Hannover-Burgdorf - Wis豉 P這ck 32:21 (17:8)

TSV Hannover: Buszmen 2, Fauteck 1, Jonsson 2, Bergmann 1, Lehnhoff 6, ㄆska 6 (4), Jurdz, Pauzuolis 2, Meyer, B璠zikowski 1, Hohenberg 4, Stelmokas 4, Rydergaard 3;

Wis豉: Seier, Wichary - Kuptel, Nielsen 3, Samdahl, Peskov 2, Madsen 1, Twardo 1, Paluch 1 (1), Miszka 6 (4), Backstrom 2, Wi郾iewski 3, Syprzak, Kwiatkowski 2.

Kary: TSV - 4 min; Wis豉 - 6 min