Młodzi szczypiorniści Wisły w półfinale Mistrzostw Polski

Podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego rozgromili w Puławach wszystkich rywali w pierwszej fazie rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów w piłce ręcznej. W piątek rozpoczną się półfinały
Młodzi nafciarze bój o medale zaczęli już w poniedziałek. W Puławach pierwszym rywalem płocczan był MKS Poznań. Płocczanie od razu narzucili rywalom swoje warunki gry i już do przerwy prowadzili 15:5. W tej sytuacji druga połowa była czystą formalnością. Nasi juniorzy robili na parkiecie co chcieli. Najwięcej bramek zdobył Kamil Syprzak, który dziesięciokrotnie trafiał do bramki rywala, a jego zespół zwyciężył poznaniaków 31:16.

We wtorek do boju z piekielnie mocnymi juniorami Wisły stanął zespół Szczypiorniaka Olsztyn. Zwycięstwo dawało płocczanom awans do półfinałów. Nie mogło być inaczej, skoro świetnie i skutecznie grali zwłaszcza Syprzak i Kamil Mokrzki. Nafciarze nie dali nawet cienia szansy na zwycięstwo drużynie z Olsztyna, a wspomniani zawodnicy, którzy mają już na koncie grę w seniorskiej Wiśle, zdobyli kolejno 9 i 8 bramek. Po pierwszej odsłonie nasi zawodnicy mieli ogromną przewagę, prowadzili 20:8. Ostatecznie zwyciężyła 37:23. A podopieczni Janiszewskiego i Skórskiego mogli spokojnie cieszyć się z awansu do półfinału.

Dopełnieniem był ostatni mecz fazy grupowej, w którym Wisła zmierzyła się wczoraj z Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Sam awans nie satysfakcjonował płocczan, bo znów chcieli wygrać. W pełni skoncentrowani nie pozwolili sobie nawet na chwilę rozluźnienia. Od pierwszej sekundy parli na bramkę przeciwników. Gracze Włókniarza zupełnie nie mogli sobie poradzić z potężnymi rzutami płocczan i ich szczelną obroną. Nafciarze zwyciężyli 43:27.

W półfinale też nie zamierzają odpuszczać. I nic w tym dziwnego - bronią przecież tytułu mistrzowskiego!

Czwartek w Puławach jest dniem przeznaczonym na odpoczynek i zregenerowanie sił. Nasi zawodnicy zmierzą się z drugą drużyną z grupy N, w której znalazły się zespoły KS Vive Kielce, ŚKPR Świdnica, ChKS Łódź oraz KS Azoty Puławy. Mecze wyjaśniające układ w tabeli zakończyły się po zamknięciu tego numeru "Gazety".

Wiadomo jednak, że swój pojedynek nafciarze rozegrają w piątek o godz. 14.45.

Mecze finałowe odbędą się w sobotę 20 marca: o 3. miejsce - godz. 12, o 1. miejsce - godz. 13.45.