Wis豉 - Ruch 3:3. Pierwsi zatrzymali pi趾arzy z Radzionkowa

Ci庵le nie wiadomo, jak b璠zie wygl康a豉 II-ligowa Wis豉. Ale w najbli窺zych dniach powinna si wyja郾i przysz這嗆 wi瘯szo軼i pi趾arzy. - Na razie si ogrywamy i testujemy nowych zawodnik闚 - t逝maczy po zremisowanym 3:3 sparingu z Ruchem Radzionk闚 jeden z trener闚 Piotr Soczewka
Pocz徠ek sobotniego spotkania zdecydowanie nale瘸 do Ruchu. I kto wie jak potoczy造by si losy spotkania, gdyby nie wspania造 strza z 6. min. Jego autorem by Marcin Nowacki. Bramkarz z Radzionkowa - Seweryn Kie逍in - by bez szans, cho pomocnik Wis造 uderza z daleka.

Zesp馧 Rafa豉 G鏎aka nie zamierza si jednak podda. Nadal atakowa i konsekwentnie d捫y do wyr闚nania. Ruch dopi掖 swego w 13. min, kiedy po do鈔odkowaniu z rzutu wolnego pi趾 do siatki nafciarzy wpakowa Piotr Giel. Wtedy wydawa這 si, 瞠 radzionkowianie p鎩d za ciosem.

Nie poszli. Ale to ju zas逝ga 鈍ietnej, dw鎩kowej akcji Daniela Koczona i Roberta Chwastka. Ich kontra by豉 zab鎩cza i zako鎍zy豉 si golem Koczona. Napastnik Wis造 w 38. min idealnym podaniem obs逝篡 jeszcze Bart這mieja Hirsza. Testowany w p這ckim zespole by造 zawodnik Lechii Gda雟k, g這w wpakowa pi趾 do siatki. Tym samym ustali wynik meczu do przerwy - 3:1.

Pierwszy kwadrans drugiej po這wy r闚nie nale瘸 do podopiecznych Jana Z這ma鎍zuka. Ale dokonane zmiany znacz帷o wp造n窸y na jako嗆 gry. Tak瞠 te w zespole go軼i. Gdy na boisku pojawili si bracia Micha i Mateusz Makowie, wnie郵i do gry Ruchu sporo m這dzie鎍zej fantazji. Na efekty nie trzeba by這 d逝go czeka, bo w 68. min po pi瘯nym strzale z rzutu wolnego Micha Mak zdoby gola. Po kolejnych dw鏂h minutach ten sam pi趾arz wy這篡 pi趾 Markowi Sukerowi, kt鏎y bez problem闚 pokona p這ckiego bramkarza. I ustali wynik spotkania na 3:3.

Na pocieszenie nafciarzom pozosta fakt, 瞠 Wis豉 jest pierwszym zespo貫m, kt鏎y da rad zatrzyma w przedsezonowych sparingach zesp馧 Ruchu.

- Wynik jest w takich meczach najmniej wa積y - t逝maczy Piotr Soczewka rezultat uzyskany w Kleszczowie. - Chcemy si zgrywa i ogrywa. Ka盥y zawodnik gra mniej wi璚ej po p馧 meczu. Du穎 te gramy m這dzie膨 i testowanymi zawodnikami. A je郵i chodzi o w徠pliwo軼i kibic闚 co do Marcina Nowackiego... "Ma造" na t chwil pozostaje w klubie i dlatego normalnie gra w sparingach. Ma wa積y kontrakt. I z tego co wiem, na razie nic si nie zmieni.

Wis豉 P這ck - Ruch Radzionk闚 3:3

Bramki

Wis豉: Nowacki (6.), Koczon (21.) i Hirsz (38.)

Ruch: Giel (13.), Micha Mak (68.) i Suker (70.)

Sk豉dy

Wis豉: Kami雟ki - Nadolski, Pacan, Augustyniak, Wi郾iewski - Wycza趾owski, Nowacki, Chwastek, Klepczy雟ki - Koczon, Hirsz.

Po przerwie grali jeszcze: Skowron, Mierzwa, D. Pyrka, M. Pyrka, Adamczyk, Mitura, Lewandowski, Grudzie, Juszkiewicz, Solecki.

Ruch: Kie逍in - Trzcionka, Rzepka, Wi郾iewski, Kowalski - Beliancin, Foszma鎍zyk, Dziewulski - Przybecki, Piotr Giel, Gajewski.

Po przerwie grali jeszcze: Adamek, Jankowski, Niewulis, Kaciczak, Mateusz Mak, Mr霩, Pawe Giel, Suker, Micha Mak.