Przewa瘸li, ale przegrali. Zawisza - Wis豉 1:0 (0:0)

Pi趾arze Wis造 zn闚 zeszli z boiska pokonani. Tym razem przegrali 0:1 (0:0) z Zawisz w Bydgoszczy. - Naprawd sztuk by這 to spotkanie przegra - m闚i nowy pomocnik nafciarzy Tomasz Bekas
Sobotni pojedynek zapowiadany by jako mecz dw鏂h faworyt闚 swoich grup II ligi: zachodniej - Zawisza i wschodniej - Wis豉.

Szkoleniowiec gospodarzy Maciej Murawski planowa wystawi do gry optymaln jedenastk, ale okaza這 si, 瞠 musi zmieni plany. Na ostatnich treningach uraz闚 doznali bowiem Marcin ㄆkaszewski, Piotr Wasikowski, Wojciech Oki鎍zyc i Gaudino. - Nie by這 sensu ich wystawia, ryzykuj帷 pog喚bienie si uraz闚. Najwa積iejsza i tak jest liga - m闚i przed spotkaniem Murawski. - Oczywi軼ie to mam popsu這 szyki. Musia貫m postawi na innych graczy. W takim ustawieniu jeszcze do tej pory nie trenowali鄉y - doda.

Takich problem闚 nie mia szkoleniowiec Wis造 Jan Z這ma鎍zuk, kt鏎y do Bydgoszczy przywi霩 wszystkich swoich podopiecznych. - Dzi graj ze sob dwa mocne zespo造 - zapowiada opiekun go軼i.

I w ponad 30-stopniowym upale to jego pi趾arze przynajmniej, przed przerw, nadawali ton grze. Po kilkunastu minutach Wis豉 powinna prowadzi ju przynajmniej 3:0, ale dobre sytuacje po kolei marnowali Robert Chwastek, Tomasz Grudzie i Marcin Nowacki. - Tak naprawd ich sytuacje nie wynika造 z jakiej supergry, tylko z naszej s豉bszej postawy w pressingu. Sami doprowadzali鄉y do niebezpiecze雟twa pod w豉sn bramk - oceni Murawski.

Gospodarze przed przerw te mogli strzeli gola, ale swoich okazji nie potrafili wykorzysta Maciej D帳rowski i Krzysztof Szal.

Po zmianie stron i roszadach w obu zespo豉ch gra si wyr闚na豉, ale lekk przewag nadal posiadali nafciarze. Ale to gospodarze zdobyli gola, kiedy do鈔odkowanie Marcina Koz這wskiego wykorzysta Jakub Bojas.

P這cczanie za wszelk cen chcieli wyr闚na i gra si zaostrzy豉. Najbardziej nerwowy okaza si Chwastek, kt鏎y za wyzwanie s璠ziego Adama Lyczma雟kiego, zobaczy czerwon kartk.

Zawisza Bydgoszcz - Wis豉 P這ck 1:0 (0:0)

Bramka: Bojas

Sk豉dy

Zawisza: Witan - Stefa鎍zyk, D帳rowski, Ettinger, Koz這wski - 真rowski - P. Kanik, Szczepan, Maziarz, Szal - Bojas. Na zmiany wchodzili: Zapa豉, P. Cuper, Tarnowski, Brzezi雟ki, Plewa, Tabaczy雟ki, R. Kanik.

Wis豉: Kami雟ki - Nadolski, Pacan, Wycza趾owski, Wi郾iewski - Chwastek, Bekas, Adamczyk, Grudzie - Nowacki - Koczon. Na zmiany wchodzili: Danowski, Lewandowski, Mitura, Solecki, Sta雟ki, Bie鎥owski.