Bardzo zimny prysznic: Stal - Wis豉 4:2 (1:1)

Wis豉 jecha豉 do Rzeszowa pewna swego, jako lider i g堯wny faworyt do awansu. Trzy punkty nafciarze mieli przywie潭 do P這cka, a... zostawili je w Rzeszowie. - Mo瞠 i dobrze, 瞠 tak si sta這, bo troch za pewnie poczuli鄉y si w II lidze - m闚i Tomasz Bekas, po pora盧e 2:4
Przed spotkaniem trener Stali Rzesz闚 Andrzej Szyma雟ki mia sporo problem闚 z kontuzjami w鈔鏚 m這dzie穎wc闚. - Od postawy tych, co zagraj, zale瞠 b璠zie wynik - m闚i przed meczem.

Okaza這 si, 瞠 dw鏂h z nich - Konrad Maca i Damian Szala - solidnie przyczynili si do zwyci瘰twa rzeszowian. Zdobyli dwie pierwsze bramki. Zacz掖 Maca w 20. min, gdy wyko鎍zy tr鎩kow akcj koleg闚.

Jednak z prowadzenia gospodarze nie cieszyli si zbyt d逝go, bo po kolejnych siedmiu minutach by remis. W roli g堯wnej wyst徙ili ci co zawsze w tym sezonie. Robert Chwastek zrobi sobie rajd pomi璠zy obro鎍ami Stali i z linii ko鎍owej wycofa pi趾 do Micha豉 Twardowskiego. Najlepszy w tym sezonie snajper Wis造 nie zwyk marnowa takich sytuacji.

Wyr闚nanie doda這 skrzyde nafciarzom, kt鏎zy przycisn瘭i gospodarzy, jednak do przerwy 瘸den gol ju nie pad.

Po zmianie stron d逝go nie dzia這 si nic ciekawego. Wysoka temperatura sprawia豉, 瞠 zawodnicy nie byli zbyt skorzy do szybkiego rozgrywania pi趾i. A przysz豉 65. minuta. Najpierw po do鈔odkowaniu z prawej strony Wojciecha Krauzego pi趾a, po rykoszecie, trafi豉 w s逝pek, a dobitk Mateusza Orzechowskiego na rzut ro積y wybili obro鎍y Wis造. Sta造 fragment gry stalowcy rozegrali kr鏒ko, a Konrad Hus, kolejny m這dzie穎wiec w rzeszowskiej ekipie, dok豉dnie dogra futbol闚k na g這w Damiana Szali, kt鏎y pojawi si na boisku zaledwie dwie minuty wcze郾iej. Napastnik Stali nie niepokojony przez nikogo, pewnie pokona Krzysztofa Kami雟kiego.

Mo積a si by這 spodziewa, 瞠 byli pierwszoligowcy rzuc si do ataku. Nic bardziej mylnego. Bo zn闚 na boisku nie dzia這 si nic ciekawego. A przynajmniej do 75. min, kiedy nieporadno嗆 obro鎍闚 go軼i wykorzysta Wojciech Reiman. Jakby tego by這 ma這, minut p騧niej znakomitym strza貫m zza linii pola karnego popisa si Wojciech Krauze i by這 ju 4:1.

Wis豉 zerwa豉 si dopiero w ko鎍闚ce. Po rzucie ro積ym, w zamieszaniu pod bramk, gola na 4:2, zdoby Tomasz Bekas. I to w豉軼iwie by這by na tyle. Co prawda bramek dla p這cczan mog這 by wi璚ej, ale ju w doliczonym czasie gry. Ponownie Bekas, tym razem z pi璚iu metr闚, nie trafi w bramk. - To by dla nas zimny prysznic - m闚i po meczu. - Mo瞠 i dobrze, 瞠 tak szybko nast徙i, bo troch za pewnie poczuli鄉y si w tej lidze. Na pewno nie odstaje ona du穎 poziomem od zaplecza ekstraklasy. Naszym celem jest szybki powr鏒 do tej klasy rozgrywkowej, a nast瘼nie wskoczenie na najwy窺zy poziom. Nic innego nas nie interesuje. W 鈔od gramy ze Zniczem, to doskona豉 okazja, 瞠by si zrehabilitowa za wpadk w Rzeszowie.

- To by這 nasze najs豉bsze spotkanie. Przed przerw zagrali鄉y s豉bo taktycznie, a po przerwie z powodu szybko straconych bramek, zesp馧 przesta wierzy, 瞠 mo瞠 jeszcze odrobi strat - kr璚i g這w trener Wis造 Jan Z這ma鎍zuk.

- Wygrali鄉y z nie byle kim, bo z g堯wnym kandydatem do awansu. W pierwszej po這wie grali鄉y zbyt boja幢iwie, p騧niej zesp馧 bardziej si zmobilizowa. Dla takich chwil warto si anga穎wa i prze豉mywa bariery - stwierdzi z kolei trener Szyma雟ki.

Stal Sandeco Rzesz闚 - Wis豉 P這ck 4:2 (1:1)