Szczypiorniści Orlen Wisły II walczą w Pucharze Polski

Szczypiorniści Orlen Wisły II nie mieli większych problemów z pokonaniem we wtorek Zeptera AZS UW Warszawa 36:26. A już wczoraj grali w Olsztynie o 1/8 finału Pucharu Polski
Początek spotkania był bardzo wyrównany. Warszawianie podeszli do niego bez kompleksów i już po pierwszych kilku minutach prowadzili 5:4. I to było właściwie wszystko na co gospodarze mogli sobie pozwolić.

Bo młodym nafciarzom wystarczył kwadrans, żeby wreszcie złapali właściwy sobie rytm i zaczęli stopniowo budować wysoką przewagę. Podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego byli tak skuteczni, że już przed przerwą prowadzili różnicą sześciu goli - 15:9.

- Specyfika drużyn II ligi jest taka, że dopóki mają siłę, to próbują walczyć z wyżej notowanymi rywalami - tłumaczy Bogdan Janiszewski. - I to był właśnie taki typowy pojedynek. Na początku było trochę walki, a potem odskoczyliśmy i było właściwie po meczu. Wynik absolutnie nie był zagrożony.

Rezerwy Wisły, które na co dzień występują w I lidze, właściwie nie mieli czasu na odpoczynek. Bo wczoraj wyruszyli do Olsztyna. Tam późnym wieczorem (mecz rozpoczął się o godz. 20) zmierzyli się ze Szczypiorniakiem Olsztyn. Stawką pojedynku był awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Niestety szkoleniowcy nie mogli skorzystać z zawodników występujących w pierwszej drużynie. - W pucharze jest przepis, który mówi, że zawodnicy, którzy zagrali w I zespole nie mogą grać w drugim - przyznał Janiszewski. - Więc wszędzie musimy sobie radzić własnymi siłami. Ale to oznacza, że każdy awans, jest jeszcze większym naszym sukcesem.

W tym wypadku stawka starcia ze Szczypiorniakiem była duża. - Bo naszym celem jest dojście do etapu, w którym zmierzymy się z zespołem z ekstraklasy. Nie będzie to łatwe, jeśli wziąć pod uwagę to, co czeka nas w najbliższych dniach. Już w niedzielę gramy przecież z liderem I ligi Jurandem Ciechanów, a później, 10 listopada z Chrobrym Głogów! A to już przecież ekstraklasa. Chłopaki nie mogą się doczekać...

Pozostałe pary 1/8 pucharu Polski

- - runda eliminacyjna

UKS Olimp Grodków - KPR Wolsztyniak Wolsztyn, UKS Szczypiorniak Olsztyn - Orlen Wisła II Płock

- - KS Pogoń Handball Szczecin - SPR BRW Stal Mielec, MKS Nielba Wągrowiec - MKS Zagłębie Lubin, Szczypiorniak lub Orlen Wisła II - SPR Chrobry Głogów, NMC Powen Zabrze - Orlen Wisła, Warmia Anders Group Społem Olsztyn - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb., KS Azoty Puławy - Vive Targi Kielce, MMTS Kwidzyn - MSPR Reflex Miedź Legnica, Olimp lub Wolsztyniak - KS AZS AWF Gorzów Wlkp.

Zepter AZS UW Warszawa - Orlen Wisła II Płock 26:36 (9:15)

Zepter: Malanowski, Niesiadko - Koziński, Rębalski 1, Wysocki 2, Kowalski 1, Nowak 8, Sabaciński 2, Puszkarski 5, Różański 2, Cisowski 3, Szpejna 2, Zaprutko, Monikowski;

Wisła II: Witkowski, Fiodor - Rupp, Bożek 5, Klinger, Piórkowski 2, Rakowski 3, Kwiatkowski 2, Paczkowski 5, Szczutowski 5, Mokrzki 4, Adamski 5, Obiała 2, Wojkowski 3.