Sport.pl

Rezerwy Orlen Wisły czekają na Juranda i Chrobrego

Młodzi szczypiorniści Orlen Wisły II środowym zwycięstwem ze Szczypiorniakiem w Olsztynie 35:27 (16:13), zapewnili sobie awans do 1/8 finału Pucharu Polski. A tu nafciarze zmierzą się z Chrobrym Głogów.
Awansować do fazy, w której drugi zespół zagra z drużyną grającą w ekstraklasie - to był cel, wyznaczony podopiecznym trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego. Gdy zawodnicy podchodzili do wtorkowego meczu z AZS UW Warszawa już wiedzieli, że jeśli spełnią założenia, to pierwszym zespołem ekstraklasowym z jakim przyjdzie im się zmierzyć, będzie Chrobry.

I kropkę nad "i" postawili w Olsztynie. A to oznacza, że 10 listopada w Blaszak Arenie, zmierzą się z głogowianami.

Wcześniej czeka ich jednak arcyważne spotkanie ligowe. Bo już w niedzielę o godz. 14 podejmą w meczu na szczycie I ligi Juranda Ciechanów. Zarówno Wisła II jak i Jurand jeszcze w tym sezonie nie zaznały goryczy porażki, więc zapowiada się naprawdę ciekawy i emocjonujący pojedynek. - Na pewno będzie ciężko zagrać na wysokim poziomie te dwa mecze - mówi zawodnik Wisły II Tomasz Klinger. - Nastawiamy się na razie na Juranda, bo chcemy awansować na pierwsze miejsce w tabeli. A z Chrobrym? Zobaczymy jak będzie. Na pewno powalczymy o 1/4 finału PP. Zagrać w ćwierćfinale, to byłoby coś niesamowitego.