Sport.pl

Piłkarze Wisły już prawie mają święta

Dziś piłkarze Wisły Płock po raz ostatni przed przerwą zimową spotkają się na wspólnych zajęciach, a jutro zagrają ostatni mecz kontrolny. Potem udadzą się na urlopy. Treningi wznowią dopiero w styczniu
Końcówka roku dla naszych drugoligowców wcale nie będzie lekka. - Bo jeszcze trenujemy - tłumaczy kierownik drużyny Piotr Soczewka. - Ponadto w czwartek piłkarze przejdą testy wydolnościowe, a na piątek zaplanowaliśmy ostatnią grę kontrolną.

Potem piłkarze udadzą się na zasłużone urlopy. Przerwa w zajęciach potrwa półtora miesiąca, ale to nie oznacza, że zawodnicy nie będą nic robić. Każdy będzie miał rozpisany trening indywidualny, tak, żeby po powrocie nie musieli zaczynać przygotowań od początku.

Drużyna wznowi treningi dokładnie 13 stycznia. Dwa dni później, w jednym z zaplanowanych sparingów, nafciarze zmierzą się z obecnym liderem III ligi Pogonią Siedlce. A 17 stycznia wyruszą na czterodniowy obóz przygotowawczy do Lucienia.

Ważna informacja dla kibiców. Zanim II liga wznowi rozgrywki, piłkarze Wisły rozegrają w sumie jedenaście meczów kontrolnych. Część z nich podczas obozów w Lucieniu i w Kleszczowie. Podopiecznych Jarosława Araszkiewicza będzie też można oglądać w Płocku. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego płocczanie wystąpią w sześciu spotkaniach. I tu ciekawostka. Jednym z rywali naszej drużyny będą piłkarze z... Nigerii.

Skąd taki pomysł? - Z taką propozycją wyszli przedstawiciele Lidera Włocławek, który współpracuje ze Szkółką Piłkarską Lagos Nigeria - wyjaśnia Soczewka. - Zawodnicy z tego egzotycznego państwa przyjeżdżają do Polski w ramach wymiany. Są to młodzieżowcy w wieku 19 lat, oczywiście po wstępnej selekcji. I właściwie to klub z Włocławka zapytał, czy nie chcielibyśmy z nimi zagrać.

Jest szansa na to, że któryś z Nigeryjczyków trafił do Wisły? - Takiego pomysłu nie ma. Ale kto wie? Może po sparingu dwóch młodzieżowców znajdzie uznanie w oczach trenera i zostaną w Wiśle - dodaje kierownik Wisły. - Póki co nie ma o czym mówić. W ogóle za wcześnie, żeby rozmawiać o wzmocnieniach. Jaka będzie kadra pierwszego zespołu, będzie wiadomo w styczniu.

Jak poinformował na swojej stronie internetowej klub, dzisiaj o godz. 17 w Galerii Mazovia (na pierwszym piętrze, okolice restauracji KFC), odbędzie się konferencja prasowa, na której zarząd Wisły przedstawi szczegóły współpracy pomiędzy klubem a galerią.

Plan przygotowań do rundy wiosennej

- - 13-14 stycznia - treningi na własnych obiektach

- - 15 stycznia sparing z Pogonią Siedlce

- - 17-21 stycznia obóz w Lucieniu

- - 24-25 stycznia treningi na własnych obiektach

- - 26 stycznia sparing z OKS Olsztyn

- - 27-28 stycznia treningi na własnych obiektach

- - 29 stycznia dwa sparingi: z Zawiszą Bydgoszcz oraz ze Szkółką Piłkarską Lagos Nigeria

- - 31 stycznia-1 lutego treningi na własnych obiektach

- - 2 lutego sparing z Widzewem Łódź (Młoda Ekstraklasa 8. miejsce)

- - 4 lutego sparing z Ruchem Radzionków

- - 7 lutego sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała

- - 10-15 lutego treningi na własnych obiektach

- - 16 lutego sparing z Sandecją Nowy Sącz (w Gutowie)

- - 17-18 lutego treningi na własnych obiektach

- - 19 lutego sparing z Olimpią Grudziądz

- - 21-25 lutego treningi na własnych obiektach

- - 26 lutego sparing z Elaną Toruń

- - 28 lutego-4 marca treningi na własnych obiektach

- - 5 marca sparing z Ruchem Wysokie Mazowieckie