Sport.pl

Szczypiorniści Orlen Wisły jedną nogą w Final Four

Dwie płockie drużyny rozpoczęły w środę bój o awans do wielkiego turnieju finałowego Pucharu Polski, który w marcu zostanie rozegrany w Orlen Arenie.
Zgodnie z przewidywaniami zdecydowanie łatwiejsze zadanie mieli szczypiorniści pierwszego zespołu Orlen Wisły (na zdj. Adam Wiśniewski), którzy na swój pierwszy mecz ćwierćfinałowy pojechali do Gorzowa Wlkp. Ich rywalem była najsłabsza drużyna PGNiG Superligi i to wyraźnie było widać na parkiecie. Nafciarze prowadzili pewnie, i to od początku pojedynku z AZS-em AWF (po czterech minutach było już 5:0 dla Wisły). Ostatecznie team Larsa Walthera wygrał 33:23 (18:11).

Nie udał się za to mecz rezerwom Wisły, choć długo dzielnie walczyły ze zdecydowanym faworytem - Warmią Andres Group Społem Olsztyn. W Orlen Arenie gospodarze wygrali pierwszą połowę 17:16. Drugą też rozpoczęli dobrze, jeszcze w 40. min było 24:21 dla Wisły. Jednak następne 5 min należało do gości, którzy zdobyli siedem bramek z rzędu, czym kompletnie rozbili młodych nafciarzy. I rezerwy przegrały 28:34, minimalizując swoje szanse na awans do Final Four.

Mecze rewanżowe zostaną rozegrane w środę. Przebieg obu meczów na stronie www.sprwislaplock.pl.