Tylko punkt straty nafciarzy do lidera

Nafciarze podo豉li zadaniu i sprawili, 瞠 鈍i皻a by造 dla p這cczan radosne. Wis豉 w Wielk Sobot pokona豉 pewnie lidera II ligi grupy wschodniej Olimpi Elbl庵 3:0 (2:0).
Pi瘯na pogoda, na trybunach p這ckiego stadionu 5 tys. kibic闚 zar闚no gospodarzy jak i go軼i - w sobot by這 wszystko, co sprzyja futbolowi. Jedynie pi趾arzom pozostawa這 zdoby trzy punkty. Ju do przerwy by這 fantastycznie, nafciarze grali jak z nut, zdobywaj帷 pierwszego gola ju w 7. minucie meczu. Kamil Bili雟ki przej掖 pi趾 na 25. metrze, pop璠zi z ni w poprzek boiska i p豉skim strza貫m z 17 metr闚 pokona bramkarza go軼i Dominika Soba雟kiego. Na stadionie by這 s造cha: "Jeszcze jeden!". I Wis豉 pos逝cha豉 swoich kibic闚. Gdy wydawa這 si, 瞠 do przerwy ju nic si nie wydarzy, Bili雟ki zagra na lewe skrzyd這 do Damiana Jaronia. Ten min掖 obro鎍, p騧niej zamarkowa strza, a w ko鎍u hukn掖 w kr鏒ki r鏬 bramkarza Olimpii. Mimo 瞠 golkiper go軼i wyci庵n掖 si jak struna, nie zdo豉 si璕n望 futbol闚ki i Wis豉 prowadzi豉 do przerwy 2:0.

W drugiej po這wie Olimpia przej窸a troch inicjatyw i mia豉 gro幡e sytuacje, jak chocia瘺y t z 71. minuty. Po rzucie ro積ym na nasz bramk uderza Kamil Jackiewicz, futbol闚k z linii bramkowej wybi Krzysztof Hus. Wis豉 dobi豉 rywali dopiero pod koniec spotkania. D逝gie podanie przed逝篡 sobie g這w Bili雟ki, po czym po indywidualnym rajdzie pokona Soba雟kiego po raz drugi. - Cieszymy si, 瞠 dobra passa zosta豉 podtrzymana, 瞠 udaje nam si ci庵n望 ten w霩ek i 瞠 wszystko jest na dobrej drodze - m闚i po meczu. - Wyniki dobrze nam si uk豉daj, niewa積e kto strzela bramki. Teraz to ja strzeli貫m dwie, jedn do這篡 Damian Jaro, oby by這 tak dalej. Mamy nadziej, 瞠 z Olsztyna przywieziemy trzy punkty, kt鏎e umocni nas na pierwszym miejscu w tabeli.

Pokonuj帷 Olimpi Wis豉 zbli篡豉 si do lidera tabeli na jeden tylko punkt. Jest ju bardzo bliska obj璚ia prowadzenia w lidze, bo w najbli窺zej kolejce gra z OKS 1945 Olsztyn, a lider Olimpia - z wiceliderem z Nowego Dworu Mazowieckiego.

- Chcieli鄉y gra pi趾 otwart - komentowa szkoleniowiec Olimpii Jaros豉w Araszkiewicz. - Mo瞠 i mieli鄉y optyczn przewag, ale tylko do szesnastki, a za to si punkt闚 nie daje. C騜, 篡cie toczy si dalej, na dzi jeszcze jeste鄉y liderem. Szkoda tylko, 瞠 zamiast odskoczy, wpadli鄉y w - mo積a powiedzie - takie bagienko. 安it, Wis豉 czy Okocimski nas doganiaj i zamiast by samodzielnym liderem, sami sobie robimy ba豉gan. Jak najszybciej musimy z tego wyj嗆 i wyci庵n望 konsekwencje.

Wis豉 P這ck - Olimpia Elbl庵 3:0 (2:0)

Bramki: Bili雟ki (7., 90.), Jaro (44.)

Wis豉: Kami雟ki - Nadolski, Rafael, Wycza趾owski, Hus - Jaro (90. Pielak), Adamczyk (78. Twardowski), Matar, Lewandowski (90. Hiszpa雟ki) - Nowacki, Bili雟ki (90. Kursa)

Olimpia: Soba雟ki - Dremliuk, Sobieraj, 真raw (46. Ha貪as), Czigladze - Lubenow, Pierto (46. Loda), Matwij闚, Ledieniow (46. Kolosov) - Jackiewicz, Bu趾a

Pozosta貫 wyniki 25. kolejki:

安it Nowy Dw鏎 Mazowiecki - Wigry Suwa趾i 3:1, Okocimski KS Brzesko - OKS 1945 Olsztyn 1:0, Znicz Pruszk闚 - Stal Stalowa Wola 0:0, Stal Rzesz闚 - Resovia Rzesz闚 2:0, Jeziorak I豉wa - GLKS Nadarzyn 1:1, Ruch Wysokie Mazowieckie - Motor Lublin 0:1, Start Otwock - Sok馧 Sok馧ka 1:1, Pelikan υwicz - Puszcza Niepo這mice 1:0.