Wym璚zone zwyci瘰two. Wis豉 - Pelikan 1:0

Futboli軼i Wis造 podtrzymali swoje szanse na awans do I ligi. W niedziel po przeci皻nym spotkaniu skromnie pokonali Pelikana υwicz 1:0. Zwyci瘰k bramk strzeli Kamil Bili雟ki.
Ju w 4. min pi趾a wpad豉 do bramki Pelikana. Niestety, rado嗆 nafciarzy trwa豉 bardzo kr鏒ko, bo Bili雟ki by na spalonym. Na kolejn akcj Wis造 musieli鄉y czeka a do 25. min. Aktywny w tej cz窷ci gry ㄆkasz Sekulski pr鏏owa pokona bramkarza go軼i strza貫m z dystansu, ale zrobi to bardzo nieporadnie i nieskutecznie.

Osiem minut p騧niej znakomit szans na obj璚ie prowadzenia zmarnowali go軼ie. A dok豉dnie obro鎍a Krzysztof Brodecki, kt鏎y spud這wa z 9 m. I to w豉軼iwie wszystko, co mo積a powiedzie o pierwszej po這wie w wykonaniu obydwu dru篡n.

Druga ods這na spotkania by豉 ju nieco ciekawsza. Przede wszystkim pi趾arze Wis造 zacz瘭i cz窷ciej uderza na bramk Pelikana. Pierwszy strza, w 53. min, odwa篡 si odda Rafael Mariucci. Na nast瘼n okazj kibice nie musieli d逝go czeka. W 58. min z rzutu wolnego z oko這 28 m strzela ㄆkasz Sekulski. Niewiele zabrak這, by p這cczanie wyszli na prowadzenie.

Ale gol wisia w powietrzu i w ko鎍u dwie minuty p騧niej po sk豉dnej akcji zespo逝 Robert Chwastek zagra futbol闚k wzd逝 pola karnego do Bili雟kiego, kt鏎y tylko dostawi nog i nafciarze mogli cieszy ze zdobycia bramki. Pi耩 minut p騧niej napastnik Wis造 m鏬 podwy窺zy wynik. Niestety dla p這cczan futbol闚ka po strzale z 16 m trafi豉 w poprzeczk.

P這ccy kibice zadr瞠li w 68. min, po rzucie ro積ym wykonywanym przez go軼i z υwicza. W zamieszaniu pod bramk Wis造 pi趾a trafi豉 do zawodnika Pelikana Sebastian Przybyszewskiego, na szcz窷cie ten niemi這siernie spud這wa. - Uda這 nam si wygra, bo mieli鄉y szcz窷cie - m闚i obro鎍a Wis造 ㄆkasz Nadolski. - Zdobyli鄉y trzy punkty i to one s najwa積iejsze. Styl by troch inny ni sobie wymarzyli鄉y. Ale podkre郵am: dzisiaj by造 dla nas wa積e punkty. I to si uda這. Liczymy si jeszcze w walce o awans. Wszystko rozstrzygnie si w ostatniej kolejce. Wydawa這 si, 瞠 stracili鄉y ju wszystkie szanse, 瞠 nie b璠ziemy w stanie odrobi strat do lidera. Ale dru篡ny, kt鏎e s nad nami, gubi punkty. Teraz musimy wygra w Otwocku i liczy na 逝t szcz窷cia.

Wis豉 P這ck - Pelikan υwicz 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Bili雟ki (60.)

Wis豉: Kami雟ki - Nadolski, Mariucci, Wycza趾owski, Kursa - Jaro, Adamczyk, Nowacki, Chwastek (Matar) - Sekulski (86. Hiszpa雟ki), Bili雟ki

Pelikan: Sabela - Brodecki, Przybyszewski, Marcinkiewicz, Go趾a (63. Jak鏏iak ) - ζkomy, υchowski, Adamczyk , Solecki - Rosiak (70. Kosiorek), Kowalczyk (83. Pomianowski).

S璠ziowa: Krzysztof Maciaszyk (Zielona G鏎a).

Widz闚: ok. 600

Pozosta貫 wyniki spotka 33. kolejki:

Wigry Suwa趾i - Resovia Rzesz闚 1:3, Stal Stalowa Wola - GLKS Nadarzyn 0:0, OKS 1945 Olsztyn - Motor Lublin 4:1, Olimpia Elbl庵 - Sok馧 Sok馧ka 1:1, 安it Nowy Dw鏎 Mazowiecki - Puszcza Niepo這mice 1:1, Okocimski Brzesko - Start Otwock 1:0, Znicz Pruszk闚 - Ruch Wysokie Mazowieckie 5:2, Stal Rzesz闚 - Jeziorak I豉wa 2:1