Mecz w Otwocku: czy Wisła da radę?

Trzeba zrobić wszystko, żeby w niedzielę wygrać w Otwocku, a później modlić się o porażki Okocimskiego lub Olimpii.
Chwila prawdy dla płockich piłkarzy nożnych przychodzi właśnie teraz. Ostatni mecz, ostatnie emocje, ostatnia szansa na to, aby awansować do I ligi. Czy płocczanie dadzą radę? - Musimy, nie ma innej możliwości - mówi obrońca Wisły Radosław Kursa. - Wierzymy, że możemy jeszcze awansować, ta runda była ciężka dla nas, ale trzeba się sprężyć. Nie wszystko zależy od nas, ale my musimy wygrać w Otwocku, a później liczyć na to, że Olimpia lub Okocimski przegrają.

Płocczanie szans w tym sezonie mieli dużo, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Teraz trzeba mieć nadzieję, że w jakiś magiczny sposób awans trafi do Płocka. - Ja patrzę tylko na to, co my musimy zrobić - tłumaczy skrzydłowy nafciarzy Robert Chwastek. - Wszyscy walczymy, żeby awansować, jesteśmy zmobilizowani i nie interesuje nas, co zrobią inne zespoły. Jeśli któryś z nich się potknie, będzie fantastycznie, ale nie możemy o tym myśleć, bo nie będziemy w stanie skupić się w 100 proc. na swoim meczu. Jeszcze nie wiemy, co z naszą przyszłością w klubie. Rozmowy z zawodnikami mają być prowadzone w przyszłym tygodniu, a na razie skupiamy się na najbliższym spotkaniu.

W Otwocku sytuacja również nie jest ciekawa. Kibice od kwietnia nie dopingują, a niektórzy nawet nie przychodzą na mecze swojego zespołu z powodu konfliktu z ochroną wynajętą do zabezpieczania spotkań. - To na pewno nam nie pomaga, ale staramy się na to nie patrzeć - mówi trener Startu Dariusz Dźwigała. - Chcemy zakończyć ten sezon w Otwocku bardzo dobrze, czyli zwycięstwem.

Początek niedzielnego spotkania w Otwocku o godz. 17.

Pozostałe spotkania 34. kolejki:

Wigry Suwałki - Stal Rzeszów, Jeziorak Iława - Znicz Pruszków, Ruch Wysokie Mazowieckie - Okocimski KS Brzesko, Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Puszcza Niepołomice - Olimpia Elbląg, Sokół Sokółka - OKS 1945 Olsztyn, Motor Lublin - Stal Stalowa Wola, GLKS Nadarzyn - Resovia Rzeszów.