Piotr Chrapkowski odejdzie z Orlen Wisły do Vive?

Maj 2011 r. Piotr Chrapkowski (czerwony strój) w meczu przeciwko Vive Targi Kielce

Maj 2011 r. Piotr Chrapkowski (czerwony strój) w meczu przeciwko Vive Targi Kielce (Fot. Dominik Dziecinny / Agencja Gazeta)

Leworozgrywający Orlen Wisły ma związać się z Vive Kielce i na dwa lata zostać wypożyczony do niemieckiej Bundesligi - tak wynika z naszych informacji. Prezes Vive Kielce zaprzecza, ale zaznacza: - Interesujemy się tym zawodnikiem, jestem wielkim fanem jego talentu.
Piotr Chrapkowski przyszedł do Wisły w 2010 r. z AZS AWFiS Gdańsk. Utalentowany zawodnik miał być inwestycją Wisły na przyszłość. W klubie liczyli, że w ciągu trzech lat - tyle spędził w Płocku - sprawi, że to w naszym klubie stanie się graczem wybitnym.

Jego olbrzymi talent eksplodował już w pierwszym sezonie pobytu w Płocku. Był jednym z bohaterów finałów mistrzostw Polski, w których Orlen Wisła odprawiła z kwitkiem odwiecznego rywala - Vive Targi Kielce. Sam Chrapkowski stał się wówczas jednym z bohaterów tych potyczek, w jednym z meczów rzucił 13 bramek. To sprawiło, że zaczęło się o nim mówić jak o wielkiej nadziei polskiej reprezentacji, do której miał wedrzeć się przebojem. Niestety, sportowy rozwój Chrapkowskiego zatrzymała kontuzja barku, z którą borykał się aż przez półtora roku.

Do gry wrócił dopiero przed rozpoczęciem rundy wiosennej tego sezonu. Ale na dziś jego forma znacznie odbiega od tej, którą prezentował w mistrzowskim dla nafciarzy sezonie.

W czerwcu tego roku zawodnikowi kończy się kontrakt z Orlen Wisłą. I jak wynika z naszych informacji, menedżer Chrapkowskiego już podziękował klubowi z Płocka za jego wyleczenie oraz dotychczasową współpracę. I zakomunikował, że jego podopieczny od przyszłego sezonu będzie grał w innym klubie.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Chrapkowski ma związać się z Vive Targami Kielce i na początek na dwa lata zostać wypożyczony do niemieckiej Bundesligi (w grę wchodzi TuS N-Lübbecke). - Chrapkowski nie podpisał kontraktu z naszym zespołem. Słyszałem, że idzie do Niemiec - zaprzecza Bertus Servaas, prezes Vive Targów Kielce. Od razu jednak zaznacza: - Interesujemy się tym zawodnikiem, jestem wielkim fanem jego talentu. To jeden z najciekawszych piłkarzy młodego pokolenia - podkreśla Holender.

Co na to sam zawodnik? - Vive? Lübbecke? Nic mi o tym nie wiadomo. Mam kilka ciekawych ofert, ale to jak na razie tajemnica handlowa - zaznacza Piotr Chrapkowski.

Dlaczego "Chrapek" odchodzi z Wisły? W środowisku spekuluje się, że zawodnik w przyszłym sezonie w Płocku musiałby się mocno starać, by regularnie grać. Na lewym rozegraniu palmę pierwszeństwa mają bowiem reprezentant Serbii Petar Nenadić oraz kolejny kadrowicz - Michał Kubisztal. W sferze spekulacji pozostaje również to, że wracający po kontuzji Chrapkowski zażyczył sobie w Wiśle 100 proc. podwyżki.

Komentarze (1)
Piotr Chrapkowski odejdzie z Orlen Wisły do Vive?
Zaloguj się
  • plockier45

    Oceniono 3 razy 3

    Czy klubowi który placil za jego leczenie już nic się nie należy? To że jakiś tam menedżer podziękował to sprawę zamyka.a czym młody się wyróżnił -- jednym meczem? Widać jednak że pokochał Vive,już mu wentyl wybije mecze z głowy.Jego faworyci grają ,mlody ława.Gratuluję Chrapkosiu drużyny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX