Sport.pl

To już pewne: Manolo Cadenas trenerem Orlen Wisły

W następnym sezonie Orlen Wisłę Płock będzie prowadził ceniony i doświadczony hiszpański trener Manolo Cadenas - informuje biuro prasowe urzędu miasta. Trzyletni kontrakt z SPR Wisła podpisał w poniedziałek wieczorem. Jego asystentami będą Krzysztof Kisiel i Artur Góral.
Z informacji prasowej: "Cadenas jest uznawany za twardego trenera, kierującego się w swojej pracy prostym sensem dyscypliny i profesjonalizmu. Cechuje go odwaga, walka i wielka ambicja. Ten były szkoleniowiec Barcelony jest bardzo ceniony w Hiszpanii za pracę z młodymi talentami. Pod jego kierunkiem wielu młodych zawodników stało się międzynarodowymi gwiazdami.

Manolo Cadenas urodził się 20 maja 1955 roku. Jest jednym z czołowych trenerów hiszpańskiej piłki ręcznej. Jako trener karierę rozpoczął w 1986 roku w Leganes. W tym czasie prowadził takie kluby jak: Kantabria i Valladolid. W 1997 roku trafił do Real Ademar Leon, gdzie pracował przez 12 lat, odnosząc największe sukcesy. To dało mu przepustkę do FC Barcelony Intersport. Był jeszcze szkoleniowcem BM Granollers, skąd ponownie trafił do Ademar Leon, z którym pracuje do końca tego sezonu.

Sukcesy trenerskie Manolo Cadenasa: mistrzostwo Hiszpanii (2001), Puchar Zdobywców Pucharów (1989, 1999 i 2005), Copa del Rey (2002), Puchar Asobal (1989 i 1999). Trzykrotnie został uznany w Hiszpanii trenerem roku".

Więcej o:
Komentarze (3)
To już pewne: Manolo Cadenas trenerem Orlen Wisły
Zaloguj się
 • bgd2

  Oceniono 6 razy 4

  Kielce gratulują uznanego trenera.. Do zobaczenia na parkiecie.

 • adam_misnik

  Oceniono 13 razy 3

  Tytuł jest nieporozumieniem. Cadenas osiągnął wiele w renomowanej lidze hiszpańskiej, natomiast Wenta w lidze niemieckiej nie osiągnął niczego. Nazywanie Cadenasa "hiszpańskim Wentą" jest obraźliwe dla Manola.

 • roll

  Oceniono 4 razy 0

  Nie o to chodzi który ma większe sukcesy ,ale o sposób prowadzemnia drużyny,osobowość i zaangażowanie.Tego naszemu Wencie odebrać nie można.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX