Sport.pl

Dwóch płockich szczypiornistów wystąpi z kadrą w Norwegii

Reprezentacja Polski B piłkarzy ręcznych we wtorek w norweskim mieście Larvik rozpoczyna zmagania w turnieju Scandinavian Cup. Wśród kadrowiczów znalazło się miejsce dla dwóch graczy z Płocka: Kamila Syprzaka i Adama Morawskiego.
W kadrze wystąpi również Piotr Chrapkowski, który do końca czerwca jest graczem Orlen Wisły, a od nowego sezonu będzie grał w Vive Targi Kielce. Turniej potrwa do czwartku. Oprócz kadry Polski wezmą w niej udział reprezentacje: Rumunii, Szwecji i Norwegii. Syprzak i Morawski pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli we wtorek. O godz. 18.30 Polacy zmierzą się ze Szwedami. W drugim meczu zagrają z gospodarzami turnieju (środa, godz. 20.15), na zakończenie turnieju rywalem biało-czerwonych będzie Rumunia. To spotkanie odbędzie się w czwartek, początek o godz. 18.15. Turniej w Norwegii transmitować będzie kanał Orange Sport.

Reprezentacja Polski wystąpi w składzie - bramkarze: Adam Morawski, (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Csugói KK); rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Orlen Wisła/Vive Targi Kielce), Piotr Masłowski, Rafał Przybylski, Michał Szyba (wszyscy Azoty), Antoni Łangowski (MMTS Kwidzyn), Maciej Pilitowski (Piotrkowianin Piotrków Tryb.), Marek Szpera (Tauron Stal Mielec); skrzydłowi: Michał Bartczak (Zagłębie Lubin), Michał Daszek (MMTS), Przemysław Krajewski (Azoty) Damian Kostrzewa (Tauron Stal); Obrotowi: Marek Daćko (Piotrkowianin), Michał Peret (MMTS), Kamil Syprzak (Orlen Wisła).

Więcej o: