EHF potwierdziła godziny meczów z Montpellier

Pierwszy mecz eliminacyjny do Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły rozegrają z Montpellier HB we Francji 29 sierpnia o godzinie 19. Rewanż odbędzie się 1 września w płockiej Orlen Arenie o 16.
Oba zespoły są na etapie przygotowań do sezonu. Zarówno Wisła jak i Montpellier pod koniec tygodnia (9-10 sierpnia) zagrają pierwsze mecze sparingowe. Nafciarze wystąpią w turnieju w Kwidzynie, gdzie ich rywalami będą gospodarze, Nielba Wągrowiec, Wybrzeże Gdańsk i Pogoń Szczecin. Natomiast Montpellier jedzie do niemieckiego Gummersbach, gdzie wezmą udział w turnieju razem z Union Juri Leoben (Austria), VfL Gummersbach i Tusem Essen.

Za niespełna trzy tygodnie Wisła i Montpellier rozpoczną zmagania w hali - Hall René Bougnol. Obiekt ten liczy blisko 3 tys. miejsc siedzących, położonych bardzo blisko parkietu. Pozwala to kibicom tworzyć w czasie meczów bardzo gorącą atmosferę.

Stawką dwumeczu jest udział w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Zwycięzca trafi do grupy B, w której już czekają Vive Targi Kielce, KIF Kolding, Dunkerque. Stawkę zespołów w tej grupie uzupełni zwycięzca kwalifikacji: FC Porto, Elverum Handball Herrer, HV Krass lub HCM Constanta.