Pałac Sportu Rene Bougnol - tu zagrają nafciarze

W czwartek piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozegrają na wyjeździe pierwsze spotkanie z Montpellier HB w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Francuzi podejmą nafciarzy w hali Rene Bougnol, która może pomieścić blisko 3 tys. widzów.
Obiekt powstał w 1977 roku w zaledwie kilka miesięcy. Budowa zaczęła się w styczniu, a zakończyła we wrześniu. Patronem hali jest urodzony w Montpellier Rene Bougnol, który w 1932 i 1948 roku dwukrotnie zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w szermierce.

Od samego początku hala jest częścią wielu międzynarodowych imprez sportowych. To tu odbywały się m.in. mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn (1986 r.) czy mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn (2001 r.).

W Pałacu Sportu działa obecnie 25 klubów sportowych, z których większą część stanowią sekcje sportów walki, gimnastyczne. Od początku istnienia przez kolejnych 25 lat hala służyła siatkarkom Montpellier Universite Club. W 2002 roku przeniosły się do Palais Des Sports Pierre De Coubertin.

Obiekt jest szczęśliwy dla szczypiornistów Montpellier, którzy święcili w nim swoje największe triumfy. To tu dzięki wysokiej wygranej w pierwszym spotkaniu finałowym z Portland San Antonio (31:19) w 2003 roku zdobyli puchar Ligi Mistrzów. Sześciokrotnie też świętowali tytuł mistrza i pięciokrotnie puchar Francji.

Piłkarze ręczni Montpellier rozgrywają też mecze w drugiej hali - Park&Suites Arena - oddanej do użytku w 2010 roku. Ta sportowa arena na meczach piłki ręcznej może pomieścić 9 tys. kibiców.