Nafciarze zagrają w lubińskiej szkole podstawowej. To już ostatni raz

Piłkarze ręczni Orlen Wisły zmierzą się dziś, w środę na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Miejscem zmagań obu siódemek będzie wysłużona hala Szkoły Podstawowej w Lubinie.
To się zmieni, bo nowa hala na ok. 3,7 tys. miejsc będzie gotowa na początku przyszłego roku. Obiekt będzie miał 16 tys. m kw. i 18 m wysokości. W podziemiach hali będzie 108 miejsc parkingowych w garażu otwartym, a przy samej hali będzie mogło zaparkować 246 samochodów. Nad parkingiem podziemnym, przed głównym wejściem do budynku, powstanie scena służąca organizacji koncertów na otwartej przestrzeni. Parter pomieści przestronny hol z punktem gastronomicznym, oferujący przebywającym w nim osobom możliwość obejrzenia odbywającego się meczu na ekranach monitorów. Arena sportowa o wymiarach 45 na 24 m będzie miała powierzchnię ponad 1 tys. m kw.

Zgodnie z przepisami sportowymi na jej podłogę naniesione zostaną linie boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Pierwsze piętro przeznaczone będzie na sale konferencyjne, biura, zaplecze i serwerownię. Z drugiego piętra będzie wejście na trybuny stałe - tzw. balkon na 2,1 tys. miejsc.

Znajdą się tu również stanowiska komentatorskie dla dziennikarzy obsługujących mecze, miejsca na kamery stacjonarne i mobilne. Na tym poziomie planowane są również pomieszczenia dla VIP-ów oraz sala dla delegatów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (European Handball Federation).

Dzięki składanemu pierwszemu rzędowi trybun możliwe będzie powiększenie powierzchni areny sportowej. Pozwoli to na zwiększenie miejsca do rozgrywek prowadzonych w tym samym czasie na kilku boiskach poprzecznych, np. w fazie eliminacji albo podczas organizacji imprez targowo-wystawienniczych.

Po złożeniu trybuny teleskopowej może powstać również scena wewnętrzna. Dzięki niej, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, możliwe będzie organizowanie koncertów, festynów i innych imprez masowych "pod dachem".