Świąteczne granie nafciarzy. Kević w Wiśle do końca sezonu [FOTO]

W ostatnim tegorocznym spotkaniu piłkarze ręczni Orlen Wisły wygrali z beniaminkiem Superligi Gwardią Opole 40:21 (17:12).
Zmęczeni, borykający się w ostatnich tygodniach z kontuzjami płoccy szczypiorniści poczuli wielką ulgę, kiedy w płockiej hali rozległ się ostatni gwizdek. W meczu, który na zakończenie dostarczył kibicom nieco emocji. W pierwszej połowie ambitnie grający rywale sprawili, że mecz przez pierwszych 20 minut był wyrównany. Dopiero od tego momentu nafciarze wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca spotkania.

- Próbowaliśmy stawić czoła Wiśle. Ale po raz kolejny okazało się, że nawet brak kilku zawodników nie wpływa na jakość gry - podkreślał trener Gwardii Opole Marek Jagielski. - Byliśmy tłem dla atrakcyjnie grających wiślaków, a ku naszej rozpaczy szczególnie ostatnie minuty były chaotyczne.

- Zwycięstwo Wisły ani przez moment nie było zagrożone. Płocczanie pokazali kawał dobrego handballa. My nie mieliśmy żadnych atrybutów, by przeciwstawić się dobrze grającej Wiśle. Kilka minut naszej dobrej gry to zdecydowanie za mało - dodaje rozgrywający Michał Szolc.

Radości ze zwycięstwa nie krył rozgrywający Orlen Wisły Janko Kević. - Chcieliśmy zakończyć ten rok wygraną. Choć na początku gra nam się nie układała, później wszystko wróciło do normy, zaczęliśmy grać lepiej, skutecznymi interwencjami popisywali się bramkarze - mówił na konferencji Chorwat. Dla niego ten mecz był szczególnie wyjątkowy, bo do końca sezonu podpisał kontrakt z klubem. Przyznał jednocześnie, że nie będzie mógł grać w Lidze Mistrzów w przyszłym roku.

W przerwie meczu spotkania za osiągnięcia sportowe uhonorowano młodych szczypiornistów (rocznik 1997), którzy grając w kadrze Mazowsza, wywalczyli złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w czerwcu. Przypomnijmy, że w finale Mazowsze pokonało rówieśników z Dolnego Śląska 33:31. Trenerem kadry był Michał Skórski. Upominki dostali również tegoroczni wicemistrzowie Polski juniorów młodszych (rocznik 1996) - SKF Wisła Płock - podopieczni Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego.

Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 40:21 (17:12)

Orlen Wisła: Sego, Wichary, Morawski - Kwiatkowski 2, Wiśniewski 6, Nikcević 5 (1), Eklemović 4, Milas 1, Toromanović 7, Kević 6 (3), Góralski 2, Kavas 1, Zrnić 4 (2)

Gwardia: Malcher, Romatowski - Śmieszek, Knop, Adamczak 1, Płócienniczak 3, Kłoda 1, Szolc 4 (1), Prokop, Vukcević 6 (1), Lasoń 4, Swat 1

Kary: Orlen Wisła - 4 min; Gwardia - 6 min

Sędziowali: Damian Godzina (Tczew), Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie)