Nafciarze z kadrą na Węgrzech. Wśród nich dwóch rekonwalescentów

W czwartek wieczorem reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wyleciała na Węgry, gdzie weźmie udział w międzynarodowym turnieju noworocznym Provident Cup (3-5 stycznia). Będzie to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się 12 stycznia mistrzostwami Europy.
Przed wylotem na Węgry kadrowicze odbyli półtoragodzinny trening w hali Arena Ursynów, po czym selekcjoner zdecydował się zabrać na turniej 18 zawodników. Wśród nich jest czterech nafciarzy: Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski, Marcin Wichary i Mariusz Jurkiewicz.

- Za wcześnie jeszcze mówić o celach na mistrzostwach Europy. Na Węgry zabieramy kilku rekonwalescentów, w tym Mariusza Jurkiewicza, Bartka Jureckiego i Kamila Syprzaka - powiedział cytowany na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej selekcjoner polskiej reprezentacji Niemiec Michael Biegler. - Każdy dzień przybliżający nas do imprezy w Danii działa na naszą korzyść. Nie wiadomo jednak, w jakiej dyspozycji będą ci zawodnicy.

W najbliższym turnieju nie zobaczymy jednego z liderów reprezentacji Michała Jureckiego, który walczy z urazem ścięgna Achillesa. 29-letni rozgrywający Vive Targi Kielce jest po kuracji zastrzykowej w klinice w Bieruniu. W ostatnich dniach trenował indywidualnie. Po powrocie kadry z Węgier powinno być wiadomo, czy "Dzidziuś" będzie brany pod uwagę przy powołaniach Michaela Bieglera na mistrzostwa w Danii. Ostateczny kształt kadry przed czempionatem Starego Kontynentu musi zostać ogłoszony do 12 stycznia.

Póki co, formę biało-czerwonych na turnieju Provident Cup sprawdzą finaliści zbliżających się mistrzostw Europy: Węgrzy, Czesi i Białorusini. Po tych zawodach dowiemy się, na co tak naprawdę będzie stać polską drużynę na mistrzostwach Starego Kontynentu w Danii (12-26 stycznia).

Przypomnijmy, że rywalami Polaków w fazie grupowej Euro 2014 są: Serbowie, Francuzi i Rosjanie.

Plan gier Polaków na Provident Cup: -- piątek: Polska - Białoruś (14.45), -- sobota: Polska - Czechy (15.15), -- niedziela: Węgry - Polska (13).

Więcej o: