Provident Cup na Węgrzech. Polscy szczypiorniści przegrali z Białorusią

W pierwszym meczu na międzynarodowym turnieju Provident Cup rozgrywanym w węgierskim Gyöngyös reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn przegrała z Białorusią 28:29 (16:13).
Podopieczni Michaela Bieglera przeważali w pierwszej połowie i zasłużenie prowadzili w tej części gry trzema bramkami. Po zmianie stron Białorusini zdołali odrobić straty. Na kwadrans przed końcem był remis 23:23. Od tego momentu obie ekipy toczyły wyrównany bój, ale w ostatnich minutach Białorusini odskoczyli na dwa trafienia. I po dramatycznej końcówce ostatecznie wygrali jedną bramką.

Najskuteczniejszymi graczami w polskim zespole byli: Robert Orzechowski, który rzucił siedem goli. A także lewoskrzydłowy Orlen Wisły Adam Wiśniewski, który pokonał białoruskiego bramkarza pięć razy.

W sobotę Polacy zagrają z Czechami.

Kadra Polski wystąpiła w składzie: Szmal, Wichary, Wyszomirski - Orzechowski 7, Wiśniewski 5, Bartosz Jurecki 4, Lijewski 4, Chrapkowski 3, Bielecki 2, Jaszka 1, Kubisztal 1, Szyba 1, Syprzak, Łucak, Krajewski.