Piłkarze Orlen Wisły w SP 3. Szkoła będzie miała klasę sportową [FOTO]

Od września w Szkole Podstawowej nr 3 zostanie uruchomiona klasa sportowa o profilu piłka ręczna. Szkoła będzie działać w ramach Akademii Piłki Ręcznej, podobnie jak trzy inne podstawówki: SP 16, SP 21 i SP 23.
W SP 3 w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie dzieci będą się uczyć podstaw szczypiorniaka, czwarta będzie już sportowa, z zajęciami specjalistycznymi.

- Dla nas to wyróżnienie. Szkoła od samego początku uczestniczy w rozgrywkach Orlen Handball Mini Ligi. I zawsze mieliśmy uczniów chętnych do gry w piłkę ręczną - mówi Małgorzata Klucznik, instruktorka szczypiorniaka w SP 3. - Bardzo często gościmy na meczach Orlen Wisły. Bo - po pierwsze - sąsiadujemy z Orlen Areną, a po drugie, nasze dzieci często wyprowadzają zawodników na ligowe mecze.

W środę szkołę odwiedzili piłkarze Orlen Wisły Zbigniew Kwiatkowski i Paweł Paczkowski. Blisko setce dzieci wieku 8-9 lat opowiadali o zaletach uprawiania sportu, o początkach swojej kariery, a potem przeprowadzili rozgrzewkę. Ćwiczenia nie były łatwe, ale sprawiały dzieciakom mnóstwo radości.