Nafciarze w Legionowie zgodnie z planem

Siedemnaste zwycięstwo w PGNiG Superlidze w środę odnieśli piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Na wyjeździe pokonali ostatnią drużynę w tabeli KPR Legionowo 34:30 (21:12).
Gospodarze od pierwszych minut postawili nafciarzom trudne warunki, ale wyrównana gra toczyła się przez pierwsze 10 minut. Później na parkiecie dominowali już tylko płocczanie. Z każdą minutą powiększali przewagę, która do przerwy wynosiła 9 bramek. Po przerwie płoccy szczypiorniści spuścili z tonu, nie chcąc ryzykować kontuzji pozwolili gospodarzom na nieco więcej niż zwykle. Najwięcej bramek dla ekipy z Legionowa zdobył eksnafciarz Witalij Titov - 10. Dla płockiej drużyny najwięcej bramek zdobył Ivan Nikcević - 6. To był przedostatni pojedynek płockich szczypiornistów w rundzie zasadniczej. Zanim rozpoczną fazę play-off, 9 kwietnia na własnym parkiecie podejmą MMTS Kwidzyn. W czwartek po południu podopieczni Manolo Cadenasa mają zaplanowany trening. Tuż po nim pojadą do Warszawy, gdzie przenocują, a w piątek wcześnie rano udadzą się do Budapesztu. Stamtąd autokarem dotrą do Veszprem, gdzie w sobotę rozegrają rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z MKB-MVM Veszprem.

KPR Legionowo - Orlen Wisła Płock 30:34 (12:21) KPR: Titov 10, Prątnicki 2, Bulej 1, Wuszter 1, Milewski 4, Pomiankiewicz 3, Wolski 3, Dzieniszewski 3, Bałwas 3; Orlen Wisła: Wichary, Śego, Morawski - Montoro 3, Toromanović 5, Nenadić 4, Nikcević 6, Zrnić 2, Kević 3, Wiśniewski 1, Ghionea 2, Jurkiewicz 4, Syprzak 3, Milas 1, Eklemović