Solidne przetarcie nafciarzy przed Final Four Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock odnieśli osiemnaste zwycięstwo w rundzie zasadniczej PGNiG Superligi. W środę przed własną publicznością pokonali MMTS Kwidzyn 41:25 (18:13).
Choć wynik tej konfrontacji nie miał praktycznie żadnego znaczenia dla obu ekip, to jednak w pierwszej połowie oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie. W 10. minucie goście nawet prowadzili jednym trafieniem (6:5), a dziesięć minut później remisowali z nafciarzami (11:11). Od tego momentu podopieczni Manolo Cadenasa z każdą minutą zaczęli powiększać przewagę, która po pierwszej połowie sięgnęła pięciu bramek. Warto zaznaczyć dobrą grę w defensywie płockiego zespołu, szczególnie Kamila Syprzaka, który w tej części meczu czterokrotnie blokował rzuty rywali. Bardzo dobrze w płockiej bramce spisywał się Chorwat Marin Šego, który obronił 9 z 22 rzutów rywali, w tym jeden rzut karny. To dało mu 41-proc. skuteczność.

Po zmianie stron bramki bronił Marcin Wichary, który również popisywał się wybornymi interwencjami. W sumie zanotował na koncie 7 obron na 19 oddanych rzutów przez rywali (37-proc. skuteczność). A jego koledzy z pola kontynuowali to, co zaczęli w pierwszej połowie. I po 35 minutach gry prowadzili już ośmioma trafieniami (21:13). Wysokie prowadzenie pozwoliło nafciarzom kontrolować przebieg tego pojedynku.

Bez wątpienia dla nafciarzy było to solidne przetarcie przed turniejem finałowym o Puchar Polski, który odbędzie się w sobotę i niedzielę na warszawskim Torwarze. A dla trenera rywali kolejna okazja, by sprawdzić umiejętności młodych zawodników - Bartosza Grzymskiego, Damiana Dobosza i bramkarz Marcin Kochańskiego. To oni w połowie marca wywalczyli tytuł mistrzów Polski juniorów. Przypomnijmy, że w finale tych rozgrywek zespół z Kwidzyna pokonał juniorów Orlen Wisły (27:24).

Kolejne emocje w płockiej Orlen Arenie już w środę, kiedy płoccy szczypiorniści w pierwszym meczu rundy play-off zmierzą się z PGE Stalą Mielec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. s

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 41:25 (18:13)

Orlen Wisła: Šego, Wichary - Kwiatkowski 2, Zrnić 6, Kević 2 (1), Wiśniewski 1, Nenadić 2 (1), Ghionea 6 (3), Jurkiewicz 6, Toromanović 1, Syprzak 4 (1), Lijewski, Eklemović 2, Montoro 5, Milas 2, Nikcević 2

MMTS: Kiepulski, Kochański - Jędrzejewski, Genda 3, Zadura 4, Grzymski 1, Dobosz 1, Peret, Sadowski, Szczepański, Rosiak 2, Nogowski 4, Seroka 5, Daszek 5 (2)

Kary: Orlen Wisła - 8 min; MMTS - 14 min

Sędziowali: Damian Demczuk, Tomasz Rosik (obaj z Lublina)