Płock bazą reprezentacji przed meczami z Niemcami

W Orlen Arenie polscy piłkarze ręczni będą przygotowywać się do dwóch meczów z Niemcami w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Spędzą w Płocku dziewięć dni. U nas będą trenować także mistrzowie świata - Hiszpanie.
Selekcjoner Michael Biegler ogłosił we wtorek 22-osobowy skład polskiej reprezentacji, w której znalazło się m.in. czterech graczy Orlen Wisły: Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski i Mariusz Jurkiewicz.

Kadrowicze spotkają się na zgrupowaniu w poniedziałek 26 maja. Niewykluczone jednak, że zarówno nafciarze, jak i zawodnicy kieleckiego Vive dołączą w późniejszym terminie. A to ze względu na play-off mistrzostw Polski - piąty mecz zaplanowany jest na 28 maja.

Kadra spędzi w Płocku pięć dni, potem przeniesie się do Gdańska. Tam najpierw towarzysko zagra z aktualnymi mistrzami świata i brązowymi medalistami ostatnich mistrzostw Europy - Hiszpanami (4 czerwca), a trzy dni później z Niemcami. Będzie to pierwszy mecz w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw globu.

- Po tym spotkaniu biało-czerwoni dostaną dzień wolny, w Płocku zbiorą się 9 czerwca - mówi rzecznik prasowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce Jan Korczak-Mleczko. - Spędzą tam trzy dni, głównie na treningach, potem autokarem pojadą do Magdeburga, gdzie odbędzie się rewanżowe spotkanie z Niemcami (14 czerwca).

Reprezentacja Hiszpanii, której trenerem jest Manolo Cadenas, na co dzień również szkoleniowiec Orlen Wisły, w Płocku zamelduje się 8 czerwca. Mistrzowie świata w piłce ręcznej mogliby stawić się już po meczu z Polską, ale ich życzeniem było zobaczyć w Gdańsku pojedynek biało-czerwonych z Niemcami.

- Chcemy jak najlepiej wykorzystać pobyt mistrzów świata w naszym mieście, ale szczerze mówiąc, konkretów w tym temacie jeszcze nie ma - przyznaje prezes SPR Wisła Robert Raczkowski. Jednocześnie zaznacza: - W tym momencie bardzo mocno jesteśmy zaangażowani w Jarmark Tumski, obchody 50-lecia płockiej piłki ręcznej oraz imprezę pod nazwą Mercedesem po Wiśle. Przed nami też mecze play-off o mistrzostwo Polski. Mamy na głowie bardzo dużo imprez. Dlatego sprawą pobytu Hiszpanów w Płocku i wykorzystania tego wydarzenia do promocji klubu i piłki ręcznej zajmiemy się pod koniec maja.

Towarzyski mecz Polski i Hiszpanii w Orlen Arenie odbędzie się 10 czerwca. Bilety po 25, 35, 55 i 100 zł można kupować na stronie abilet.pl. Uwaga: miejsca na sektorach F, F1, G, G1, H i H1 są do nabycia w sklepiku przy Orlen Arenie w godz. 8-13, a także w sklepie sportowym Dagna (Nowy Rynek, godz. 10-18). Cena biletów w wymienionych sektorach to 25 zł.

Skład kadry Polski w piłce ręcznej

Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Kielce), Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak (wszyscy Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski, Patryk Kuchczyński (obaj Górnik Zabrze), Michał Szyba, Piotr Masłowski, Przemysław Krajewski (wszyscy Azoty Puławy), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Jakub Łucak (Chrobry Głogów), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK, Węgry), Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin, Niemcy), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy), Damian Krzysztofik (Tatran Prešov, Słowacja).