Zelenović w Orlen Wiśle, Szöllösi w kręgu zainteresowań

Powoli kształtuje się skład Orlen Wisły, który w przyszłym sezonie ma walczyć o najwyższe cele. Jak na razie jest pięciu pewniaków.
-- Hiszpan Rodrigo Corrales: 23-letni bramkarz, ma 202 cm wzrostu, waży 99 kg. Karierę rozpoczynał w Cangas. W sezonie 2006/07 przeniósł się do Barcelony, tam występował w drużynach młodzieżowych, a potem dołączył do pierwszego zespołu. Dwa lata temu został wypożyczony z Barcelony do Hueski.

-- Serb Miljan Pusica: 23-letni lewy rozgrywający, obecnie gracz RK Vojvodina. Ma 200 cm wzrostu, waży ponad 100 kg. W tym sezonie SEHA League wystąpił w 18 meczach, zdobył 56 bramek.

Pewne jest, że od przyszłego sezonu Serb Nemanja Zelenović będzie graczem Orlen Wisły. 24-letni prawy rozgrywający ma 194 cm wzrostu, waży 95 kg. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach Ligi Mistrzów w barwach słoweńskiego Celje Pivovarna Lasko, zdobył 59 bramek.

-- Portugalczyk Tiago Rocha: 29-letni kołowy przychodzi do Orlen Wisły z FC Porto Vitalis. W tym sezonie wystąpił w pięciu meczach Ligi Mistrzów, zdobył 18 bramek. Ma 29 lat, 195 cm wzrostu, waży 104 kg.

-- Michał Daszek: 22-letni prawoskrzydłowy MMTS Kwidzyn i 14-krotny reprezentant Polski zastąpi chorwackiego mistrza olimpijskiego z Aten Vedrana Zrnicia.

W kręgu zainteresowań Orlen Wisły pozostaje jeszcze Węgier Balazs Szöllösi. Ma 22 lata, 192 cm wzrostu, waży 80 kg. Gra na środku rozegrania. Zawodnikiem interesuje się też węgierski Pick Szeged. Niewykluczone, że do kadry płockiego zespołu dołączy jeszcze przynajmniej jeden zawodnik.

Do Orlen Wisły przymierzany był również m.in. 26-letni leworozgrywający HCM Constanta Alexandru Simicu. W tym sezonie w rozgrywkach Pucharu EHF zdobył 66 bramek. Nie zdecydował się jednak na grę w Płocku.