Kadra trenuje już w Płocku. Poważny problem z Jaszką

Dziś, w poniedziałek, rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej przed dwumeczem z Niemcami w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Impreza odbędzie się w przyszłym roku w Katarze.
Reprezentanci będą się przygotowywać w Płocku do piątku. - Zgrupowanie jest podzielone na dwie części. Pierwsza to regeneracja zawodników z Płocka i Kielc, którzy grali w weekend dwa bardzo trudne mecze. Szczypiorniści z Płocka i Kielc, którzy spędzili w obu meczach najwięcej minut na parkiecie, dołączą do kadry w środę. Niektórzy zaczynają zajęcia już we wtorek - mówi drugi trener polskiej reprezentacji Jacek Będzikowski. - Obejmują one m.in. zajęcia na siłowni. Musimy być atletycznie dobrze przygotowani, musimy też powoli już wprowadzać analizę wideo. W głowach musi być już zaszczepione to, jak mamy grać.

W poniedziałek na pierwszych zajęciach, oprócz zawodników z Płocka i Kielc, brakowało Roberta Orzechowskiego. A także Patryka Kuchczyńskiego, który jak na razie nie może przyjechać, bo w przyszłym tygodniu zostanie tatą.

Kadrowicze w większości nie narzekają na urazy. - Po sezonie zawsze coś tam boli, coś tam kłuje, ale to normalne. Niestety, Bartek Jaszka ma bardzo poważne problemy z barkiem. I to jest nasz jak na razie największy problem - dodaje Jacek Będzikowski.

Selekcjoner reprezentacji Polski Michael Biegler ogłosił listę 28 zawodników, spośród których wybierze kadrę na mecze z Niemcami w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 7 czerwca w Gdańsku, rewanż 14 czerwca w Magdeburgu.

Bramkarze:

-- Sławomir Szmal (Vive Kielce), Marcin Wichary i Adam Morawski (obaj Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK, Węgry)

Rozgrywający:

-- Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Kielce), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Piotr Masłowski, Michał Szyba, Rafał Przybylski (obaj Azoty Puławy), Michał Kubisztal, Robert Orzechowski (obaj Górnik Zabrze), Rafał Gliński (Stal Mielec)

Skrzydłowi:

-- Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Patryk Kuchczyński (Górnik Zabrze), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Jakub Łucak (Chrobry Głogów), Damian Kostrzewa (Stal Mielec), Mateusz Jachlewski (Vive Kielce)

Obrotowi:

-- Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Damian Krzysztofik (Tatran Presov), Piotr Grabarczyk (Vive Kielce)