Oficjalnie: Alexander Tioumentsev nafciarzem

Jak poinformował na oficjalnej stronie klub, zawodnik podpisał kontrakt z Wisłą na rok z możliwością przedłużenia.
Alexander Tioumentsev ma 31 lat. Urodził się w Aktytubinsku w Kazachstanie, skąd jako sześciolatek przeprowadził się do Hiszpanii. Podobnie jak jego ojciec, znakomity radziecki rozgrywający Andrey Tioumentsev, grał w Granollers. Jest wszechstronnym piłkarzem, bo występował jako lewy i prawy rozgrywający.

Ma za sobą występy w pięciu edycjach Pucharu EHF, w których zdobył łącznie 108 bramek. Od sezonu 2009/2010 jest graczem Naturhouse La Rioja. W minionym sezonie w Lidze Mistrzów zdobył dla tego klubu 26 goli.

- Tym transferem chcemy zbalansować nasz odmłodzony skład. Sasza to wszechstronny piłkarz, mogący występować na wszystkich trzech rozegraniach, choć najlepiej czuje się na środku i pod tym kątem sprowadzamy go do Płocka - powiedział prezes SPR Wisła Robert Raczkowski. - Wciąż negocjujemy jeszcze transfer Balazsa Szöllösi, choć w tym przypadku jego przeprowadzkę do Płocka mocno utrudniła nam zmiana szkoleniowca. Zespół objął Istvan Csoknyai, legenda Veszprem, który naciska na zarząd klubu, aby ci zatrzymali Balazsa. Przedstawiliśmy naszą ostateczną ofertę i teraz piłka jest po stronie kierownictwa Balatonfuredi.

Prezes Raczkowski jednocześnie podkreślił, że ewentualne dalsze zmiany będą już tylko kosmetyczne. Na pierwszym treningu powinno się stawić 18 zawodników.

Skład Orlen Wisły na sezon 2014/15: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales, Adam Morawski, Adam Wiśniewski, Ivan Nikcević, Dan-Emil Racotea, Miljan Pušica, Łukasz Całujek, Mateusz Piechowski, Mariusz Jurkiewicz, Alexander Tioumentsev, Nemanja Zelenović, Angel Montoro, Michał Daszek, Valentin Ghionea, Kamil Syprzak, Tiago Rocha i Zbigniew Kwiatkowski.