Walczyć, trenować! Wisełka musi panować! [WIDEO, FOTO]

Tak ponad półtora tysiąca kibiców śpiewało w Orlen Arenie na pierwszym pourlopowym treningu szczypiornistów Orlen Wisy Płock.
W poniedziałkowe popołudnie było niesłychanie gorąco i parno, na płockich ulicach pustawo, tymczasem przed godz. 17 na parkingu przy Orlen Arenie i stadionie Wisły trudno było znaleźć wolne miejsce! Na pierwsze zajęcia podopiecznych Manolo Cadenasa przyszło wielu płocczan.

- Będzie z dwa tysiące, ludzie chcą zobaczyć nowe twarze, przecież prawie pół drużyny stanowią nowi zawodnicy - mówił tuż przed prezentacją rozpromieniony Artur Zieliński, wiceprezes SPR Wisła Płock. Niewiele się pomylił, fani nafciarzy szczelnie wypełnili kilka udostępnionych sektorów, ledwo się w nich mieszcząc.

Spiker w kolejności alfabetycznej wywoływał zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie mają walczyć o krajowy prymat z Vive Kielce i z dobrej strony pokazać się w Lidze Mistrzów. Pierwszy na parkiet z kłębów dymu przy głośnej muzyce wybiegł 20-letni Łukasz Całujek.

Zawodnicy, ubrani w niebieskie koszulki i spodenki - jeszcze bez numerów - pokazywali się na środku boiska, pozdrawiali fanów. W tym czasie na ekranie można było podziwiać kilka widowiskowych akcji prezentowanego gracza. Atmosfera była zbliżona do panującej przed ważnymi potyczkami nafciarzy.

Szczególne brawa otrzymywali piłkarze, którzy dopiero co podpisali kontrakty z Wisłą - w tym gronie jest sześciu obcokrajowców i skrzydłowy Michał Daszek.

Kiedy na środku Orlen Areny zameldował się zaledwie 19-letni talent Dan-Emil Racotea, na ekranie pojawił się spory czarny pas, uniemożliwiający obejrzenie meczowych możliwości rozgrywającego. Organizatorzy spotkania minutę walczyli ze złośliwością rzeczy martwych, a w tym czasie kibice Wisły ryknęli z całych sił: "ZKS, ZKS, narciarze, nafciarze, Wisła, Wisła!". Po chwili wszyscy mogli zobaczyć kilka widowiskowych akcji dynamicznego Rumuna, mierzącego 202 cm wzrostu i ważącego 107 kg.

- A teraz taki płocki Balkan Style - tak ku uciesze zebranych spiker zareklamował wbiegającego Rumuna Valentina Ghioneę. Burzę braw zebrał też 31-letni Kazach z hiszpańskim paszportem Alexander Tioumentsev, który po pięciu latach zamienił Naturhouse La Rioja na Wisłę. "Sasza, Sasza!" - skandowali kibice na sektorze G.

Jako ostatni na środku boiska zameldował się 24-letni rozgrywający Serb Nemanja Zelenović. Po szmerze podziwu i dyskusjach na trybunach dało się wyczuć, że z tym graczem kibice nafciarzy wiążą wyjątkowo duże nadzieje.

Nowi w składzie to jeszcze hiszpański bramkarz, 23-letni Rodrigo Corrales, portugalski kołowy Tiago Rocha (28 lat) oraz Miljan Pušica, 23-letni rozgrywający z Serbii.

Kibice wciąż pamiętają Mariuszowi Jurkiewiczowi, że chciał po zakończonym sezonie - mimo kontraktu ważnego jeszcze przez sezon - odejść do Vive Kielce. Kiedy wbiegał na prezentację, spora część kibiców gwizdała lub wyła, podobnie było podczas krótkiego filmiku z bramkami "Kaczki" dla Wisły. Reprezentacyjny rozgrywający zachował przez całą prezentację kamienną twarz, nie dał poznać, co sądzi o przyjęciu fanów.

" Walczyć, trenować! Wisełka musi panować!" - przypominali kibice swoim pupilom głośnym śpiewem. Po dwóch kwadransach zawodnicy rozpoczęli lekki trening, zdecydowana większość fanów została w hali i śledziła ich poczynania. Oficjalna, już taka "prawdziwa" prezentacja z koszulkami z numerami na cały sezon 2014/15, nastąpi w Orlen Arenie 23 sierpnia przed meczem z białoruskim Mieszkowem Brześć.

Skład Wisły: Marcin Wichary, Adam Morawski, Rodrigo Corrales Rodal, Zbigniew Kwiatkowski, Tiago Rocha, Kamil Syprzak, Michał Daszek, Łukasz Całujek, Adam Wiśniewski, Valentin Ghionea, Ivan Nikeević, Alexander Tioumentsev Barabash, Miljan Pušica, Mateusz Piechowski, Mariusz Jurkiewicz, Nemanja Zelenović, Angel Montoro, Dan-Emil Racotea

Sztab: Manolo Cadenas - I trener, Krzysztof Kisiel - II trener, Artur Góral - trener bramkarzy, Mariusz Jaroszewski - masażysta, Michał Dolny - masażysta, Grzegorz Markiewicz - kierownik drużyny

Skomentuj:
Walczyć, trenować! Wisełka musi panować! [WIDEO, FOTO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX