Kołowy Wisły Płock został wyróżniony po meczu z Barceloną

Portugalczyk Tiago Rocha został nominowany do najlepszej siódemki 2. kolejki Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla zawodnika Orlen Wisły Płock w tej edycji najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie.
Portugalczyk w niedzielnym pojedynku z Barceloną był jednym z najskuteczniejszych graczy płockiego zespołu, zdobył pięć bramek, miał 100 proc. skuteczności. Nafciarze po wyrównanej walce przegrali z Dumą Katalonii 25:30.

Za najlepszego leworozgrywającego po drugiej serii spotkań w Lidze Mistrzów został uznany Emil Berggren z duńskiego Aalborga. Szwed z dorobkiem ośmiu bramek był najskuteczniejszym graczem zespołu, a jego trafienie na kilka sekund przed końcem dało Duńczykom remis ze szwajcarskim Kadetten Schaffhausen (23:23).

Z meczu THW Kiel - Naturhouse La Rioja (34:32) do najlepszej siódemki zostało nominowanych dwóch zawodników. Z niemieckiej ekipy jest to playmaker Aron Palmarsson, który zdobył aż 12 bramek! W hiszpańskim zespole świetnie zaprezentował się lewoskrzydłowy Juan Antonio Garcia. Rzucił dla Naturhouse siedem bramek.

Słoweniec Dragan Gajić poprowadził z kolei francuski Montpellier do pierwszego zwycięstwa w tej edycji Ligi Mistrzów. W meczu przeciwko słoweńskiemu Celje Pivovarna Lasko Gajić zaliczył 10 trafień.

Najlepsza siódemka 2. kolejki Velux Ligi Mistrzów

-- Lewe skrzydło: Juan Antonio Garcia (Naturhouse La Rioja)

-- Lewe rozegranie: Emil Berggren (Aalborg Handball)

-- Środek rozegrania: Aron Palmarsson (THW Kiel)

-- Kołowy: Tiago Rocha (Orlen Wisła Płock)

-- Prawe rozegranie: Alex Dujshebaev (Vardar Skopje)

-- Prawe skrzydło: Dragan Gajić (Montpellier Agglomeration HB)

-- Bramkarz: Roland Mikler (MKB-MVM Veszprem)