Sport.pl

Znamy nazwiska arbitrów z Hiszpanii. Kto na "świętą wojnę"?

Rodriguez Estevez i Rosendo Lopez oraz Pascual Sanchez i Luque Cabrejas to arbitrzy, których do Polski wysłała Królewska Federacja Piłki Ręcznej z Hiszpanii - informuje oficjalny serwis hiszpańskiej federacji.
Szlagierowy pojedynek PGNiG Superligi w piłce ręcznej pomiędzy Orlenem Wisłą Płock a Vive Tauron Kielce poprowadzi para Pascual Sanchez i Luque Cabrejas. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, transmisja od godz. 20.30 w Polsacie Sport.

Większym doświadczeniem na europejskich parkietach dysponują arbitrzy Sanchez - Cabrejas. Od dwóch sezonów występują w meczach Pucharu EHF (kobiet i mężczyzn), Challenge Cup mężczyzn, Pucharu Zdobywców Pucharów kobiet. W sumie 12 meczów. Co ciekawe, Hiszpanie w krótkiej karierze na europejskich parkietach już raz prowadzili mecz z udziałem polskiej drużyny. W ubiegłym roku był to pojedynek ekipy Handball Zabrze z belgijską Initią Hasselt (37:30).

Prowadzili też mecze na mistrzostwach Europy kobiet do lat 17, które odbywały się w ubiegłym roku w Gdańsku. A w tym sezonie byli już głównymi rozjemcami pojedynku drugiej rundy kwalifikacji w Pucharze EHF pomiędzy słowackim HK AGRO Topolcany a Targos Bevo HC.

O wiele mniej wiadomo o drugiej parze sędziów: Rodriguez Estevez i Rosendo Lopez, którzy na arenie międzynarodowej nie wystąpili.

Także w piątek do Hiszpanii poleciały dwie pary arbitrów z Polski: Piotr Wojdyr i Paweł Kaszubski oraz Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski.

Plan meczów pary Kaszubski - Wojdyr:

-- Asobal Liga (mężczyźni), sobota, godz. 18: BM. Guadalajara (12. miejsce w tabeli) - Globalcaja Ciudad Encantada (13.)

-- Asobal Liga, środa 12 listopada, godz. 20.30: Helvetia Anaitasuna (5.) - Naturhouse La Rioja (3.)

Plan meczów pary Bąk - Ciesielski:

-- Division de Honor (kobiety), sobota, godz. 17: Helvetia BM. Alcobendas (6.) - BM. Porrino (7.)

-- Asobal Liga (mężczyźni), niedziela, godz. 12.30: Aragon (16.) - Helvetia Anaitasuna (5.)

Wymiana sędziów to efekt umowy o współpracy, która w sierpniu została podpisana pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a Królewską Federacją Piłki Ręcznej w Hiszpanii.

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  •  
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!