Dwóch nafciarzy wyróżnionych po meczu z Barceloną

Interwencja hiszpańskiego bramkarza Orlen Wisły Płock Rodrigo Corralesa została nominowana do pięciu najlepszych w 8. kolejce spotkań Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. W najlepszej siódemce LM ponownie znalazł się kołowy Kamil Syprzak.
W przypadku bramkarza płockiego zespołu eksperci z Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) szczególnie docenili jego interwencję z 34. minuty meczu z Barceloną (Wisła wygrała 34:31), kiedy najpierw w kapitalny sposób obronił rzut karny wykonywany przez Kirila Lazarova, a chwilę później jego dobitkę. Hiszpański bramkarz Orlen Wisły grał z 50-proc. skutecznością (na 14 rzutów rywali odbił siedem, w tym dwa z karnego).

Sensacja w Orlen Arenie! Nasza Wisła wygrała w Lidze Mistrzów ze słynną Barceloną

Szkoda, że w zestawieniu nie znalazł się również Marcin Wichary, który w 22. minucie popisał się podobnym wyczynem co Hiszpan. Obronił rzut karny wykonywany przez Nikolę Karabaticia, a potem jego dobitkę. Wichary miał blisko 30 proc. skuteczności wszystkich obron (9/33).

Do najlepszej siódemki po raz kolejny został nominowany kołowy Kamil Syprzak. Grał kapitalnie, zdobył pięć bramek na sześć prób, co dało mu znakomitą skuteczność 83 procent!