Pracowita końcówka roku dla nafciarzy. A przed nimi Katar

Meczem ze Śląskiem Wrocław przed własną publicznością (sobota, godz. 18) piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zakończą tegoroczne zmagania. Dzień później 11 nafciarzy weźmie udział w charytatywnym meczu Polska - Reprezentacja PGNiG Superligi w Lublinie. A od 16 grudnia pięciu reprezentantów Polski rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata w Katarze.
W szerokim składzie polskiej reprezentacji z Orlen Wisły znaleźli się: bramkarz Marcin Wichary, skrzydłowi Adam Wiśniewski i Michał Daszek, rozgrywający Mariusz Jurkiewicz oraz kołowy Kamil Syprzak. Jest też wychowanek płockiej Wisły Piotr Masłowski, który obecnie występuje w Azotach Puławy.

Kadrowicze przez tydzień będą trenować w Pruszkowie, po czym przeniosą się do Katowic, gdzie w dniach 28-30 grudnia wystąpią w turnieju Christmas Cup. Rywalami Polaków będą reprezentacje Czech, Słowacji i Węgier. Bilety na to wydarzenie kosztują od 35 do 240 zł i są dostępne na ebilet.pl.

Już w przyszłym roku odbędzie się druga część zgrupowania, która zaplanowana jest w dniach 5-8 stycznia w Płocku. Potem szczypiorniści wyjadą do Hiszpanii na kolejny turniej towarzyski. Stamtąd udadzą się na mistrzostwa świata do Kataru (15 stycznia - 1 lutego).

Skład polskiej reprezentacji na zgrupowanie od 16 do 23 grudnia: Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Robert Orzechowski, Patryk Kuchczyński, Paweł Niewrzawa (wszyscy Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski (obaj Azoty Puławy), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Damian Krzysztofik (Stal Mielec).

Bramkarz węgierskiego Pick Szeged Piotr Wyszomirski przyjedzie 20 grudnia, natomiast występujący w słoweńskim Gorenje Velenje Michał Szyba - 21 grudnia.

Po świętach do zespołu dołączą zawodnicy grający w niemieckim klubach: Bartosz Jurecki, Andrzej Rojewski (obaj z SC Magdeburg) oraz Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin).