Sport.pl

Adam Morawski w szerokiej kadrze do Kataru

Od wtorku osiemnastu piłkarzy ręcznych trenuje w Pruszkowie na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Spędzą tam tydzień. Na pierwszych zajęciach kadrowicze grali w piłkę nożną, biegali. Przed nimi sporo ciężkiej pracy na siłowni.
Zajęcia odbywają się pod okiem dr. Klausa Bauma, specjalisty od przygotowania motoryczno-lekkoatletycznego. To pierwszy etap przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Katarze (15 stycznia-1 lutego). Zawodnicy będą przebywać w Pruszkowie do 23 grudnia, potem rozjadą się do domów na święta. Ponownie spotkają się na wspólnych treningach 27 grudnia w Katowicach. Tam do zespołu dołączą gracze z Bundesligi: Bartłomiej Jaszka, Bartosz Jurecki i Andrzej Rojewski. W dniach 28-30 grudnia biało-czerwoni zagrają w turnieju Christmas Cup, w którym wezmą udział ekipy Węgier, Czech i Słowacji.

Związek Piłki Ręcznej ogłosił kadrę 28 zawodników, którzy zostali zgłoszeni na mistrzostwa świata. Jest wśród nich sześciu piłkarzy ręcznych Orlenu Wisły Płock: Adam Morawski, Adam Wiśniewski, Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Mariusz Jurkiewicz. Jest też wychowanek Wisły Piotr Masłowski, który obecnie występuje w Azotach Puławy.

Więcej o: