Nafciarze zostali odznaczeni w pałacu prezydenckim

Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z reprezentacją piłkarzy ręcznych, którzy w Katarze wywalczyli brązowy medal mistrzostw świata.
- Co tu dużo mówić, wszyscy uczestniczyliśmy i mieliśmy ogromną satysfakcję z obserwowania i wspierania waszej walki o złoto. Ale mamy świadomość, że w tym przypadku potwierdziło się takie porzekadło, że w niektórych sytuacjach to nawet ściany sprzyjają gospodarzom - podkreślił prezydent RP. - Tym większa jest nasza wspólna wdzięczność z tytułu sukcesu i zwycięstwa wyrażającego się w zdobyciu brązu. Serdecznie dziękujemy.

Prezydent odznaczył Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski: Karola Bieleckiego, Michała Jureckiego, Krzysztofa Lijewskiego, Sławomira Szmala. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali pozostali gracze, w tym pięciu nafciarzy: Michał Daszek, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak, Marcin Wichary i Adam Wiśniewski.

Za zasługi dla rozwoju polskiej piłki ręcznej, za osiągnięcia w pracy szkoleniowej Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Michael Biegler. Srebrnym Krzyżem Zasługi - Jacek Będzikowski, a Brązowym Krzyżem Zasługi - Łukasz Kalwa.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej piłki ręcznej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowany został Jerzy Buczak. Srebrnym Krzyżem Zasługi Rafał Markowski i Krzysztof Rudomina.