Flensburg po treningu. Trener szykuje się do gry [FOTO]

Ok. godz. 16.30 wiślacki autokar przywiózł do hotelu Starzyński piłkarzy ręcznych SG Flensburg Handewitt. Triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, po zakwaterowaniu się w pokojach, pojechali do Orlen Areny, gdzie odbyli pierwszy trening.
Trenerzy i zawodnicy Flensburga zostali zakwaterowani w sześciu jednoosobowych i siedmiu dwuosobowych pokojach. Nie mieli specjalnych życzeń, jeśli chodzi o kuchnię. Na kolację w karcie dań znalazły się m.in. rosół z naleśnikiem, makaron penne z warzywami, stek z polędwicy z sosem pieprzowym i sosem barbecue oraz mix sałatkowy.

Na niedzielny obiad goście zamówili sobie m.in. krem z pomidorów, spaghetti carbonara, stek z kurczaka, warzywa gotowane na parze.

W sobotę szczypiorniści z Flensburga odbyli jeszcze trening, wzięło w nim udział 14 zawodników, w tym kilku młodych. Do gry sposobił się również trener niemieckiej ekipy 41-letni Ljubomir Vranjes. Wziął udział w rozgrzewce z zespołem, ćwiczył rzuty na bramkę. W obliczu wielu kontuzji w niedzielę nie zagrają Holger Glandorf, Jim Gottfridsson, Thomas Mogensen, a od piątku przerwę w treningach mają Lars Kaufmann (kłopoty z łydką) i Michael Nicolaisen (grypa) jest niewykluczone, że Vranjes zagra przeciwko Wiśle. - Jego koszulka z numerem 40, jak również trykot z numerem 4, którego właścicielem jest asystent trenera Maik Machulla, poleciały do Polski - informuje klub z Niemiec na swojej oficjalnej stronie.

Flensburg jest ostatnim rywalem piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Stawką pojedynku jest co najmniej trzecie miejsce w grupie. Początek spotkania w niedzielę o godz. 19.30. Transmisja na żywo w Canal+ Family.