Dobry test Wis造 przed Vardarem. Vive jednak lepsze

Mimo 瞠 kolejna ods這na p這cko-kieleckiej ?鈍i皻ej wojny? pi趾arzy r璚znych toczy豉 si tylko o presti, na boisku nie zabrak這 twardej m瘰kiej walki. Wis豉 przegra豉 z Vive 27:30 (12:11). W sobot nafciarzy czeka o wiele trudniejszy pojedynek w 1/8 fina逝 Ligi Mistrz闚 z macedo雟kim Vardarem Skopje.
pi趾a r璚zna, Orlen Wis豉 P這ck

P這cczanie zacz瘭i znakomicie. Kapitalnie bronili, wykorzystuj帷 bardzo s豉b skuteczno嗆 rywala w ataku - wystarczy powiedzie, 瞠 Karol Bielecki w pierwszej po這wie na osiem rzut闚 do p這ckiej bramki trafi jedynie raz, i to dopiero w 18. minucie spotkania!

Nafciarze grali konsekwentnie i budowali przewag, kt鏎a wynosi豉 trzy-cztery bramki. Na uwag zas逝guje to, 瞠 trener Manolo Cadenas ju po kwadransie wpu軼i na boisko Mateusza Piechowskiego. Zaledwie 20-letni wychowanek Wis造 zagra bez kompleks闚, dosta od szkoleniowca zadania w defensywie, z kt鏎ych wywi您ywa si bardzo dobrze. - Ale z niego zadziora - komentowali kieleccy kibice, kiedy m這dy gracz powali na 這patki do鈍iadczonego, pot篹nego jak tur Julena Aguinagalde. Od p這ckich fan闚, kt鏎zy przybyli do Kielc w kilkudziesi璚ioosobowym sk豉dzie, dosta ogromne brawa, od s璠zi闚 hiszpa雟kich tego pojedynku - dwuminutowe wykluczenie.

Wtedy Wis豉 prowadzi豉 jeszcze 9:7. Kielczanie z zimn krwi wykorzystali jednak gr p這ckiego zespo逝 w os豉bieniu. Nie do嗆, 瞠 odrobili straty, to wyszli na pierwsze prowadzenie w tym pojedynku (10:9). Dwie z trzech bramek w tym okresie zdoby dla Vive Chorwat Denis Bunti.

Ale kiedy tylko nafciarze byli na parkiecie w komplecie, rywale nie mieli za wiele do powiedzenia. Na przerw p這cczanie schodzili z jednym trafieniem przewagi.

Po zmianie stron 瘸dna z ekip nie zamierza豉 odpuszcza, obie walczy造 o zwyci瘰two. Spotkanie by這 jednak bardziej wyr闚nane. Trener Cadenas jeszcze raz udowodni, 瞠 nie boi si odwa積ych rozwi您a. I w 40. minucie wpu軼i do bramki Adama Morawskiego. A ten obroni m.in. rzut karny Ivana Cupicia.

Na parkiecie trwa豉 bezpardonowa walka. Po jednym ze star pod kieleck bramk ucierpia ko這wy Orlen Wis造 P這ck Kamil Syprzak. S璠ziowie uznali, 瞠 faulowa Piotr Chrapkowski i ukarali go czerwon kartk.

Mecz toczy si na styku do 55. minuty, w闚czas gospodarze odskoczyli na dwie bramki i tego prowadzenia nie oddali ju do ko鎍a.

Dla obu ekip by to znakomity sprawdzian przed o wiele wa積iejszymi meczami w 1/8 fina逝 Ligi Mistrz闚. Nafciarze ju w sobot podejm na w豉snym parkiecie macedo雟ki Vardar Skopje (godz. 20.45), a kieleckie Vive zmierzy si na wyje寮zie z francuskim Montpellier.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wis豉 P這ck 30:27 (11:12)

Vive: Szmal, Sego - Tkaczyk, Strlek 2, Chrapkowski 3 (CZ za faul na Syprzaku), Musa, Jurecki 1, Cupi 5 (2), Bielecki 3, Aguinagalde 5 (2), Bunti 7, Jachlewski, Zorman 1, Reichmann 1, Rosi雟ki 2

Wis豉: Corrales, Morawski - Kwiatkowski, Syprzak 5, Nikcevi 2, Daszek 5 (3), Zelenovi 2, Jurkiewicz 1, Tioumentsev 4, Piechowski, Ghionea 3, Racotea 3, Montoro 2

Kary: Vive - 14 min; Wis豉 - 8 min

S璠ziowali: Sebastian Fernandez, Alberto Murillo (Hiszpania)