Francuzi arbitrami meczu Wisły z Vardarem

Thierry Dentz i Denis Reibel z Francji zostali wyznaczeni do poprowadzenia sobotniego meczu piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock z macedońskim Vardarem Skopje w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Transmisja na żywo od godz. 20.45 w Canal+ Sport.
Pochodzący z Alzacji Dentz i Reibel w sezonach 2012/13 i 2013/14 byli wybierani jako najlepsi sędziowie we Francji, zyskali też renomę w Europie. W ub.r. pojechali na mistrzostwa Europy do Danii, gdzie sędziowali mecze Norwegia - Hiszpania (25:27), Macedonia - Austria (22:21) i Dania - Islandia (32:23).

W tym sezonie Francuzi prowadzili dwa pojedynki w Lidze Mistrzów. Oba odbyły się w "płockiej" grupie. Są to: KIF Kolding - Besiktas Stambuł (34:31) oraz Barcelona - SG Flensburg (36:27).

Cztery lata temu byli też rozjemcami meczu Polska - Słowenia (33:27) w kwalifikacjach do Euro w Danii. Co ciekawe, w tamtym spotkaniu wystąpili dwaj zawodnicy, których zobaczymy również w sobotę. To rozgrywający Wisły Mariusz Jurkiewicz oraz prawoskrzydłowy Vardaru Skopje Matjaz Brumenn. Słoweniec przez ostatnie trzy tygodnie zmagał się z kontuzją barku. Cytowany na oficjalnej stronie macedońskiego klubu zapowiada jednak, że już na sobotni mecz z Wisłą będzie gotowy.