Młodzi nafciarze znów mistrzami Polski!

W sobotę w finale mistrzostw Polski juniorów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock po emocjonującym pojedynku pokonali Siódemkę Miedź Legnica 27:24 (13:12).
Podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Roberta Jankowskiego byli głównymi faworytami do złota. Potwierdzili to w półfinale, w którym rozgromili MTS Kwidzyn 32:21 (14:9). Co ciekawe, obie te drużyny w ubiegłym roku spotkały się w finale mistrzostw, w którym młodzi nafciarze przegrali.

Świetne zawody rozgrywał bramkarz Marcin Ruciński, który w piątek otrzymał nagrodę MVP spotkania. Klasę potwierdził też w finale, w którym razem z kolegami po niesamowicie zaciętym pojedynku pokonali gospodarzy turnieju, Siódemkę Miedź Legnica 27:24.

Młodzi nafciarze otrzymali nominacje do najlepszej siódemki mistrzostw Polski juniorów. Zostali wyróżnieni: Marcin Ruciński (bramkarz), Maciej Skibiński (prawoskrzydłowy) i Wiktor Bronowski (leworozgrywający). MVP całego turnieju otrzymał Jakub Moryń.

Juniorzy Wisły w ciągu ostatnich 5 lat czterokrotnie zdobywali tytuł mistrza kraju. W 2010 i 2011 roku pokonali Vive Kielce (odpowiednio 39:23 i 32:27), dwa lata temu puchar za mistrzostwo wznosili po zwycięstwie nad KSSPR Końskie (28:24).