Sport.pl

Płoccy kibice: Pamiętamy o historii - czas zadbać o przyszłość!

Dwadzieścia lat temu płocka piłka ręczna zapisała się złotymi głoskami w historii miasta Płocka i całej dyscypliny. Czas zadbać o to, aby nasza dyscyplina mogła nadal się rozwijać.

To właśnie 20 lat temu - 14 kwietnia 1995 roku - na parkiecie popularnej Blaszak Areny zawodnicy ówczesnej Petrochemii wznieśli w górę puchar za zdobycie mistrzostwa Polski. Mając w pamięci ten sukces oraz wszystkie sukcesy naszej dyscypliny - także te najnowsze jak zwycięstwa nad słynną FC Barceloną czy zwycięzcą Ligi Mistrzów - niemieckim Flensburgiem - a przede wszystkim chcąc zadbać o prawidłowy rozwój dyscypliny pragniemy z dumą ogłosić powstanie Komitetu Obywatelskiego "Płock Stolicą Szczypiorniaka".

Wielokrotnie słyszeliśmy, że społeczeństwo w Płocku nie jest społeczeństwem obywatelskim i że płocczanie nie umieją i nie chcą korzystać z możliwości zarządzania własnym miastem, jakie daje im prawo. Postanowiliśmy więc zaprosić wszystkich obywateli Płocka do wsparcia naszej inicjatywy - mówi Andrzej Marszałek, jeden z członków komitetu.

Wraz z grupą byłych zawodników, trenerów, sympatyków i działaczy klubu postanowiliśmy stworzyć obywatelski projekt Uchwały Rady Miasta Płocka. Projekt ten zakłada uznanie piłki ręcznej jako dyscypliny ważnej dla działań społecznych jak również strategii marketingowej Miasta Płocka w latach 2014-2020 i następnych. A także zakłada, że współfinansowanie SPR Wisła Płock SA przez Miasto Płock, powinno mieć charakter stały i długofalowy, dający możliwość planowania jej rozwoju w co najmniej pięcioletniej perspektywie. Uzasadnienie całego projektu, jak i sam projekt załączamy do tego artykułu, który przesyłamy do wiadomości płockich mediów - tłumaczy Edward Koziński.

O wsparcie naszej inicjatywy zwróciliśmy się również do Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej, które wyraziło ogromny entuzjazm i zapowiedziało wsparcie. Teraz zaczynamy walkę o to, aby nasz projekt wprowadzić na Sesję Rady Miasta. Aby tego dokonać potrzebujemy minimum 500 podpisów obywateli miasta pod tą inicjatywą. Warto pamiętać, że aby podpis był ważny musi zawierać imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel oraz sam podpis - dodaje Krzysztof Jarosz, członek PSSPR i komitetu.

Oczywiście, gdy Komitet zgłosił się do nas z propozycją poparcia tej idei nie mogliśmy odmówić. Wszystkim nam zależy na rozwoju naszej dyscypliny, a ta uchwała właśnie do tego prowadzi - mówi Krzysztof Jarosz.

Zbiórkę podpisów przeprowadzimy na meczach ligowych Nafciarzy. A dokładnie na najbliższym spotkaniu finałowym z zespołem z Kielc.

Wolontariuszy, u których będziecie mogli złożyć podpis pod wspominanym wyżej projektem znajdziecie w holu płockiej Orlen Areny.

W skład komitetu weszli:

- przedstawiciele kibiców: Krzysztof Jarosz, Sławomir Brudziński, Andrzej Szczęsny

- byli zawodnicy oraz działacze płockiego klubu: Andrzej Marszałek, Edward Koziński, Wojciech Majchrzak, Czesław Sawicki

- przedstawiciel płockiego biznesu: Mariusz Brudnicki (prezes firmy Opeus)

- oraz przedstawiciel handballowego świata - Bartosz Leszczyński (sędzia IHF).
Więcej o: