Czterech zawodników na pierwszym treningu Orlen Wisły

Zbigniew Kwiatkowski, Mateusz Piechowski, Tiago Rocha i Maciej Skibiński, który ćwiczył indywidualnie - w takim składzie piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock spotkali się na pierwszych zajęciach w tym roku.
W ciągu najbliższych dni zawodnicy mają do wykonania pięć jednostek treningowych, w przyszłym tygodniu będą trenować na zmianę raz i dwa razy dziennie. Na 27 stycznia mają zaplanowaną grę kontrolną z MMTS-em Kwidzyn.

Słaba frekwencja na pierwszych zajęciach jest spowodowana tym, że większość zawodników przebywa na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych. Na udział w mistrzostwach Europy (15-31 stycznia w Polsce) szanse mają: czterech Polaków (Adam Wiśniewski, Marcin Wichary, Michał Daszek i Bartosz Konitz), dwóch Serbów (Ivan Nikcević i Miljan Pusica) oraz Rosjanin Dima Żytnikow.

W prowadzonej przez trenera nafciarzy Manolo Cadenasa reprezentacji Hiszpanii zabraknie na pewno bramkarza Rodrigo Corralesa, który w Płocku ma się stawić 22 stycznia. W najbliższy weekend trzech zawodników Orlen Wisły Valentin Ghionea, Dan Racotea i Marko Tarabochia zagra w meczach kwalifikacyjnych do mistrzostw świata 2017, a Marco Oneto z reprezentacją Chile w dniach 16-22 stycznia rozegra cztery sparingi z przedstawicielami Asobal Liga. Jak poinformował klub sprawy prywatne zatrzymały w Hiszpanii Angela Montoro. On i Brazylijczyk Jose de Toledo mają dołączyć do drużyny po weekendzie.