Były trener Wisły z Pucharem Szwajcarii! To jego kolejny tytuł w kolekcji

Duńczyk Lars Walther, który w latach 2010-2013 był szkoleniowcem piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock, a obecnie pracuje w szwajcarskim Kadetten Schaffhausen wywalczył z tym klubem Puchar Szwajcarii.
W finale 21. edycji rozgrywek "Kadeci" pokonali St. Otmar St. Gallen 32:28 (18:11). Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się właściwie w pierwszej połowie. Podopieczni trenera Walthera od stanu 7:5 zdystansowali rywala, wychodząc na prowadzenie 18:10. Po zmianie stron St. Otmar próbowało jeszcze nawiązać walkę, odrobiło część strat (24:27), ale to Kadeci zachowali więcej sił w końcówce, odnosząc pewne zwycięstwo.

To pierwsze trofeum Larsa Walthera wywalczone ze szwajcarskim klubem, a czwarte w ostatnich sześciu latach. Przypomnijmy, że zanim podjął pracę w Szwajcarii był trenerem piłkarzy ręcznych HC Minaur Baia Mare, z którymi w ubiegłym roku świętował zdobycie pucharu i mistrzostwa Rumunii. W latach 2010-2013 pracował w Orlen Wiśle Płock, z którą pięć lat temu wywalczył - jak do tej pory - ostatnie dla Płocka mistrzostwo Polski.