Wisła rzuca wszystkie siły na sparing z Widzewem

Piłkarze Wisły od czwartku intensywnie trenują na zgrupowaniu w Gutowie Małym. W sobotę zagrają arcyważny mecz kontrolny z Widzewem. Początek spotkania w Łodzi o godz. 18. A godzinę wcześniej, w Kleczewie, złożona głównie z młodych graczy Wisła zmierzy się w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z Sokołem.
Trener Kaczmarek zabrał na 10-dniowe zgrupowanie 22 zawodników, w tym nowo pozyskanego defensywnego pomocnika Piotra Wlazło. 24-letni zawodnik podpisał kontrakt na dwa lata. - Na pewno przyda się do naszej koncepcji budowania zespołu - mówi prezes Wisły Jacek Kruszewski. - Dosyć długo trwało, zanim go pozyskaliśmy, ale to ze względu na to, że czekaliśmy na wyjaśnienie spraw związanych z jego przynależnością klubową. Wielu menedżerów przyznawało się do opieki nad nim. Od początku byliśmy zdecydowani, by go mieć, dlatego tym bardziej się cieszę, że udało się doprowadzić tę sprawę do szczęśliwego finału.

Piotr Wlazło jest wychowankiem Radomiaka Radom. Grał w tym klubie przez kilka lat, po czym na początku 2010 r. przeniósł się do Widzewa Łódź, skąd po półtorarocznej przygodzie wrócił do klubu z Radomia.

W sobotę podopieczni Marcina Kaczmarka zagrają z Widzewem, który za tydzień inauguruje rozgrywki w ekstraklasie. Rywale już zapowiedzieli, że wystawią do boju najsilniejszy skład. A trener Kaczmarek będzie miał okazję zobaczyć, jak na tle mocnego przeciwnika prezentuje się jego drużyna. W tym samym czasie Wisła ma zaplanowany jednak mecz wyjazdowy w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z Sokołem Kleczew. Szkoleniowiec płocczan już zapowiedział, że dla niego priorytetem jest liga. W tej sytuacji do Kleczewa pojedzie ekipa złożona z młodych piłkarzy Wisły, którą poprowadzi Adam Majewski. - Liczę, że młody, ambitny zespół pokaże się z jak najlepszej strony. Dla tych piłkarzy będzie to niepowtarzalna okazja, by udowodnić, że w przyszłości warto będzie na nich stawiać - podkreśla prezes Wisły. - Jeśli wygrają, chwała im za to, jeśli przegrają, nikt nie będzie rozdzierał szat z tego tytułu.