Szkoda punkt闚. Tylko remis Wis造 [FOTO]

Wielki niedosyt na stadionie przy ㄆkasiewicza. Pierwszoligowi pi趾arze Wis造 P這ck d逝go prowadzili, ale ostatecznie zaledwie zremisowali z przedostatnim w tabeli Stomilem Olsztyn 1:1.
W s這neczne sobotnie popo逝dnie na trybunach zasiad這 poni瞠j 1000 widz闚. Ale ju od pocz徠ku nafciarze mogli liczy na g這郾y doping. Stomil maj帷y niemal n騜 na gardle przed tym meczem by na przedostatnim miejscu. Wis豉 na si鏚mym z dwoma punktami straty do trzeciej dru篡ny i sze軼iopunktow przewag nad stref spadkow.

Go軼ie rozpocz瘭i od wrzutki w 3. minucie, jednak pi趾 z豉pa bramkarz gospodarzy Seweryn Kie逍in. P騧niej gra toczy豉 si g堯wnie w 鈔odku pola. W 10. minucie w pole karne b造skawicznie ruszy Krzysztof Janus, ale za mocno wypu軼i sobie pi趾 i minimalnie szybszy by golkiper go軼i Piotr Skiba.

Po kwadransie na stadion dotar豉 du瘸 grupa sympatyk闚 ekipy z Olsztyna. Zaj窸a miejsca tu przy kibicach Wis造, by造 wsp鏊ne 酥iewy. Sympatycy gospodarzy a poderwali si z miejsc, gdy z siedmiu metr闚 strzela Janusz Dziedzic. Niestety, strza by bardzo s豉by, Skiba zdo豉 obroni.

Nafciarze osi庵n瘭i lekk przewag, ale nie dokumentowali jej celnymi strza豉mi. Ale uda這 si w 33. minucie: po do鈔odkowaniu ㄆkasza Sekulskiego Bart這miej Sielewski g這w trafi do siatki go軼i i Wis豉 prowadzi豉 1:0.

W drugiej po這wie gra si wyr闚na豉, a w 57. minucie pi瘯nym strza貫m g這w wyr闚na Arkadiusz Koprucki. Wis豉 nie zamierza豉 poprzesta na jednym punkcie, wi璚 trener Marcin Kaczmarek natychmiast za Sekulskiego wprowadzi Marcina Krzywickiego. Niestety, ros造 napastnik tym razem nie pokaza nic ciekawego. Gospodarze walczyli o zwyci瘰k bramk. 20 minut przed ko鎍em 豉dny strza z wolnego z blisko 17 metr闚 wykona Dziedzic, ale pi趾a przelecia豉 p馧 metra nad poprzeczk.

Gra si nieco zaostrzy豉. Kompletn indolencj strzeleck w 75. minucie zaprezentowa Janus: po 鈍ietnej kombinacji w 鈔odku pola otrzyma pi趾 na 20. metrze, mia przed sob tylko bramkarza, mn鏀two czasu i... strzeli lekko dwa metry od s逝pka! W rewan簑 sytuacj musia ratowa Kie逍in, bo Stomil mia 鈍ietn sytuacj.

W ko鎍闚ce gospodarze grali ambitnie, ale nie mieli za bardzo pomys逝 na sforsowanie obrony olsztynian. - Gramy do ko鎍a, ZKS gramy do ko鎍a! - zach璚ali kibice. Ale forma Wis造 daleka jest od zadowalaj帷ej, wi璚 spotkanie zako鎍zy這 si podzia貫m punkt闚. To spory zaw鏚.

W 12. kolejce Wis豉 zmierzy si w niedziel 13 pa寮ziernika o 12.30 na wyje寮zie z GKS Tychy. A w niedziel 20 pa寮ziernika tak瞠 o 12.30 nafciarzy czeka w P這cku hitowe spotkanie z bardzo mocnym spadkowiczem z ekstraklasy GKS Be販hat闚.

Wis豉 P這ck - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)

Bramki: Sielewski (33.) - Koprucki (57.)

Wis豉: Seweryn Kie逍in, Cezary Stefa鎍zyk, Pawe Magdo, Bart這miej Sielewski, Arkadiusz Mysona (74. Tomasz Grudzie), Jacek G鏎alski (), Filip Burkhardt, Krzysztof Janus, Janusz Dziedzic, Fabian Hiszpa雟ki, ㄆkasz Sekulski (58. Marcin Krzywicki)

Stomil: Piotr Skiba, Janusz Bucholc, Dawid Kucharski (), Arkadiusz Koprucki, Kamil Hempel (, ,cz), Dominik Kun, ㄆkasz Jegli雟ki, Pawe G這wacki, Grzegorz Lech 85. Pawe ㄆkasik), Daniel Micha這wski (62. Patryk Kun), Tomasz Bzdr璕a